Субота, 21 Вересня

Сир – це продукт кисломолочного походження, але це не означає, що він не може зіпсуватися. Про причини говорити не будемо. Спробуємо розібратися, коли продукт зіпсований безнадійно, а коли з нього ще можна приготувати навіть щось смачненьке.

Як перевірити якість сиру

  1. Найвірніший спосіб визначити, чи свіжий сир чи вже залежався, – це легко натиснути на нього ложкою. На те, що сир зіпсувався, вкаже сироватка, що рясно виділяється.
  2. Можна визначити якість продукту по запаху – сир повинен пахнути свіжокислим молоком.
  3. Ще можна капнути на поверхню сиру оцет, а потім простежити за зміною запаху. Якщо продукт свіжий, запах не зміниться.
  4. Якщо колір трохи кремовий або навіть жовтуватий, то продукт свіжий і придатний до вживання. Світлий і блідий сир – не найякісніший і може містити барвники та інші добавки.
  5. Якщо з’явилася гіркота чи неприємний присмак, отже, виробник не гидував консервантами, а різкий кислий запах говорить про порушення умов зберігання.

Скис чи зіпсувався

Це можна перевірити так: сир розкладають на столі і залишають при кімнатній температурі на півгодини. Якщо за цей час він покриється липкуватим плівкою, значить, він зіпсувався і переробці не підлягає.

Можна розім’яти його вилкою, додати води, перемішати і підвісити в марлі або покласти в дрібне сито над каструлею. Якщо після того, як стікла сироватка, сир став твердим – значить, його теж потрібно викинути.

Ще можна натиснути на сирну масу рукою. Якщо вм’ятина не вирівнялася, а поверхня виявилася нерівною, то продукт не придатний для харчування.

Скислий сир на відміну зіпсованого можна пустити на переробку, приготувавши сирники або запіканку.

Exit mobile version