Понеділок, 23 Вересня

Чи замислювалися ви, скільки електрики йде на прилади, які перебувають у режимі очікування? Цілком імовірно, що якщо відключати їх, можна заощадити. Але скільки саме грошей?

Великобританська організація British Gas у квітні 2022 року опублікувала звіт про споживання електроенергії. У ньому йдеться, що домогосподарства здатні заощадити в середньому 147 фунтів стерлінгів на рік при відключенні пристроїв, що витрачають енергію в режимі очікування. Серед таких пристроїв – зарядки для смартфонів, які включені в розетку, але не заряджають телефон.

Скільки ж насправді електрики потрібно для таких пристроїв? Згідно з звітом British Gas, найбільше електроенергії йде на ТБ-приставки, телевізори, інтернет-маршрутизатори тощо. Ще багато електрики потрібно для ігрових приставок, комп’ютерів, мікрохвильових печей, якщо вони знаходяться в режимі очікування.

Щоб зменшити витрати на електрику, можна замінювати пристрої на більш енергоефективні. Наприклад, це допоможе заощадити при використанні посудомийних та пральних машин.

Energy Saving Trust зазначає, що домогосподарства здатні заощадити за рік приблизно 55 фунтів стерлінгів при відключенні приладів, які працюють у режимі очікування.

Про те, що деякі прилади витрачають багато електрики в режимі очікування, говорять і попередні дослідження. Наприклад, дослідження 2012 демонструє, що серед таких приладів – принтери, домашні розважальні системи, відеомагнітофони. У 2014 році вчені з’ясували, що режим очікування становить 9-16 відсотків загального споживання електрики домогосподарством.

Але ще одна проблема полягає в тому, що ми використовуємо все більше пристроїв. І навіть якщо один з них стає більш енергоефективним, через кількість приладів ми споживаємо все одно приблизно стільки ж електрики, як і раніше.

На сьогоднішній день, як зазначає Сара Уокер, професор енергетики Університету Ньюкасла, найбільше електрики у людей йде на серфінг в Інтернеті, перегляд ТБ, потокове мовлення, приготування їжі.

Exit mobile version