Понеділок, 23 Вересня

Кавуни вже на повну силу продаються і на баштанних розвалах, і в магазинах. Однак якщо ви з’їсте занадто багато, то можете завдати серйозної шкоди печінці, серцю і ШКТ, кажуть лікарі.

Користь кавуна важко переоцінити. У ньому міститься велика кількість вітамінів А, В6 та С, а також фітонутрієнтів, які лише додадуть здоров’я. Крім того, кавун ефективно заповнює запаси рідини в організмі у спеку та забезпечує правильну гідратацію, яка допомагає регулювати температуру тіла.

Кавун дуже добре вгамовує спрагу через великий вміст води. Із неї він складається на 90%. При цьому кавун також чудово втамовує голод, кавун дуже сприятливо впливає на судини людини та знижує кров’яний тиск. А ще виводить з організму всі шлаки.

Кавун також забезпечує надходження в організм магнію, фосфору, кальцію та натрію, і відрізняється тим, що допомагає заповнити втрати електролітів, з чим не справляється звичайна вода.

Однак ця ягода деяким протипоказана, і ми радимо в обмеженій кількості вживати в їжу кавун людям, які страждають на діарею, сечокам’яну хворобу, атеросклероз, аденому передміхурової залози. Не рекомендується їсти кавун і за патології серцево-судинної системи.

Кавун – джерело антиоксиданту лікопіну та сполуки під назвою L-цитрулін. Це амінокислота, з неї в організмі синтезується оксид азоту, який, у свою чергу, сприяє розширенню судин та підтримує їх тонус.

Як правильно їсти кавун — дві поради лікаря

  • Найкраще вживати кавун у першій половині дня, максимум по 200-300 грамів.
  • Їсти кавун стоїть окремо від іншої їжі, щоб уникнути проблем із травною системою.

Чому не можна об’їдатися кавуном

Дехто може за один раз з’їсти кілограм кавуна, а то й більше. Так, живіт уже буде повний, але відірватися неможливо – так смачно. Такі експерименти можуть сильно нашкодити організму.

  • По-перше, в кавуні багато фруктоз. Через це порушується синтез жирних кислот. У кишечнику страждають мембрани клітин. Це все призводить до запалення в організмі.
  • По-друге, у цієї ягоди надто високий глікемічний індекс, отже, стрімко підвищується цукор у крові. А це прямий шлях до діабету та нежирової хвороби печінки.
  • По-третє, в кавуні багато нітратів та калію. Перші можуть спровокувати лікопінодермію – зміна кольору шкіри. А ось надлишок калію може посилити серцевий ритм, зменшити тиск.

І, звичайно, не можна не врахувати отруєння. Нітрати, які є в кавуні, під дією ферментів та мікрофлори перетворюються на нітрити, вони через стінки кишечника всмоктуються у кров та утворюють стійкі сполуки з гемоглобіном. Звідси нудота, діарея та інші неприємні наслідки.

Exit mobile version