П’ятниця, 20 Вересня

Часом нас так і тягне приймати душ якнайчастіше. Адже якщо за вікном спека, то ванна може стати справжнім порятунком від спеки та поту. А якщо раптово похолоднішало, то гаряча вода допоможе зігрітися навіть при вимкненому опаленні.

Але чи варто переборщувати з водяними процедурами?

– Наша шкіра вкрита захисною мантією – кислотною плівкою, що складається з мікроорганізмів та корисних ліпідів. Якщо її постійно зчищати, то відкриються ворота для проникнення інфекцій та зневоднення шкіри.

Скільки разів на день можна митись без шкоди для шкіри? Цілком допустимо приймати душ із миючими засобами не більше 2-х разів на день. При цьому американські дерматологи впевнені, що використовувати миючі засоби для всього тіла потрібно не більше 1-2 разів на тиждень, виняток становить лише спекотна пора року, коли це можна робити частіше.

Щодня за допомогою гелю чи мила необхідно мити лише ті місця, де розташована велика кількість потових залоз. Це:

  • пахова область,
  • пахви,
  • ноги.

Чому не варто занадто часто використовувати гель для душу чи мило? У таких засобах є лаурилсульфат або лауретсульфат натрію, які при частому застосуванні призводять до руйнування ліпідного шару До того ж водопровідна вода на шляху до нас проходить кілька ступенів очищення та знезараження, що теж негативно позначається на стані епідермісу, збільшуючи ризик алергічних реакцій та появи дерматиту.

Так що в ідеалі, для підтримки гігієни цілком достатньо щодня (1-2 рази на день) мити з милом ті місця, де розташована більша кількість потових залоз, а тіло можна просто сполоснути водою.

Окремо можна сказати про температуру води: що вона вища, то шкідливіша для шкірного покриву. Оскільки гаряча вода разом з миючими засобами – це ще більший удар по шкірі. В ідеалі вода має бути теплою та комфортною, щоб не стати стресом для епідермісу. У холодну пору року прийом занадто гарячого душу може призвести до сухості та лущення шкіри.

А що щодо голови — чи варто її мити частіше, ніж тіло, чи навпаки, шампунем треба користуватися якомога рідше? Тут, за словами експерта, все просто — волосся та шкіру голови слід мити у міру забруднення.

Дерматологи не забороняють мити голову щодня, якщо в цьому є потреба. Шкіра голови, як і обличчя, може бути жирною, сухою, чутливою та нормальною. І якщо у вас жирна шкіра голови, ви активно користуєтеся засобами для укладання, займаєтеся спортом, то дуже складно підтримувати чистоту волосся без частого миття.

Найголовніше в цьому питанні – це використовувати шампуні для щоденного застосування і не мити волосся надто гарячою водою.

Exit mobile version