Субота, 23 Листопада

Самотні люди можуть бути зацікавлені у володінні собакою. Той факт, що людина живе одна і не може передати частину своїх обов’язків іншому члену сім’ї, не позбавляє її права бути добрим і відповідальним власником. Щоб створити теплий та люблячий дім для вихованця, все, що потрібно – це трохи волі та терпіння.

Експерти наголошують: найбільшою перешкодою для того, хто хоче стати власником собаки, є розпорядок дня. Як поєднати щоденну роботу чи навчання із турботою про собаку? Зрештою, ніхто не відмовлятиметься від своєї роботи на користь вихованця.

Крім того, якщо робота не стаціонарна і вимагає постійного руху, чи має господар право “приписати” тварину до життя на валізах? Звичайно, є компромісні рішення, наприклад, тимчасово віддавати собаку на піклування коханої людини чи когось ще, або в готель для собак, але чи варто ця гра свічок?

Більше того, якщо людина виявляє високу соціальну активність, чи має шанс показати себе добрим власником вихованця? Чи зможе він дбати про собаку, дресирувати її, привчити спілкуватися з іншими людьми? Чотироногий друг – це довгострокове вкладення, тому не варто приймати імпульсивні рішення.

Породи собак, придатні для самотніх

Таких порід багато. Це суссекс-спанієль, сіба-іну, фараонова собака, норфолк-тер’єр, шнауцер, бостон-тер’єр, чау-чау, бульмастиф, голдендудль, китайський шарпей, брюссельський гриффон, англійський фоксхаунд, голдадор, бультербрас, апсо, бладхаунд, чорно-підпалий кунхаунд, норвезький бухунд, пікапу, бассет-хаунд, плотт, басенджі, акіта, мастиф Тибету.

Організаційні питання

Ідея завести собаку спочатку здається привабливою, але може швидко стати мукою. Щоб у майбутньому не розчаруватися, треба уважно вибирати такого собаку, який найбільше відповідає способу життя. Активним людям варто вибирати собак, які підходять спортсменам та бігунам. Якщо переважає пасивне проведення часу, краще подумати про купівлю мопса.

Мабуть, найголовніше, що визначає вибір собаки для самотньої людини – це її здатність довгий час перебувати в порожній квартирі. Деякі вихованці не проти самотності і не відчувають потреби постійно контактувати з господарем.

Неважко дійти невтішного висновку, що купівля цуценя – не найкраща ідея для одинаків. Цуценята вимагають навчання, постійного спостереження та контролю поведінки. Якщо залишити маленького вихованця у порожній квартирі навіть на кілька годин, він може почати турбуватися через розлуку.

Якого собаку краще вибрати

Простіше завести вже зрілого собаку (три роки і старше), який пройшов навчання. Головне – знайти таку, яка не потребує постійних зусиль та задовольняється ранковими та вечірніми прогулянками. До «енергозберігаючих» пород собак належать: бульмастифи, кавказькі вівчарки, піренейські мастифи та французькі бульдоги.

Бульмастиф – один з найбільш лінивих вихованців, які проводять більшу частину дня на дивані або лежаку. Не виявляє схильності до агресії, не розносить квартиру, легко керується. Собака середнього розміру, проста у догляді. Ця порода може жити як у багатоквартирному будинку, так і в котеджі неподалік міста. Достатньо двох прогулянок на день, але вони не повинні бути коротшими за 30 хвилин. Навіть найледачому собаці час від часу хочеться розім’яти кісточки.

Мастифи та вівчарки – великі собаки, які не дуже підходять для маленької квартири. Вони вимагають постійного дресирування, тому не підходять для одиноких людей, які раніше не контактували із тваринами.

Звичайно, не варто забувати і про дворняг. Притулок для собак – чудове місце для пошуку відповідних домашніх тварин. Співробітники добре знаються на потребах собак, знають їх темперамент і можуть порадити, яка тварина підійде конкретній людині.

Перші дні із собакою

Самотня людина повинна усвідомлювати, що перші дні перебування вихованця в новому будинку для нього дуже стресові. Тому в першу добу не можна купати вихованця у глибокій воді та залишати одного у порожній квартирі на багато годин.

Найрозумніший вихід із ситуації – організувати кілька вихідних на роботі та налагоджувати зв’язок із новим домочадцем. Проте етап ознайомлення має відповідати майбутньому способу життя.

Щоб привчити собаку до періодичної відсутності господаря, потрібно ненадовго залишати будинок, поступово збільшуючи час.

Наступний крок – з’ясувати, чи є можливість приходити додому на обід упродовж дня чи попросити про допомогу друга, члена сім’ї чи сусіда? Чи можна найняти когось. Є послуги платних собачих вигулів.

Exit mobile version