Понеділок, 1 Липня

У суспільстві прийнято вважати поганим тоном, коли людина не дивиться у вічі своєму співрозмовнику під час спілкування. Таких людей підозрюють у тому, що вони щось приховують чи недомовляють, налаштовані недоброзичливо. Однак психологи стверджують, що така поведінка має різні причини.

Гнів та хвилювання

Британські вчені здійснили серію експериментів. Вони з’ясували, що лише за одну секунду, коли люди зустрічаються поглядами, вони обмінюються обсягом інформації, який можна порівняти з трьома годинами живого спілкування. У психології вважається, що через це деяким людям складно дивитись у вічі співрозмовнику протягом тривалого часу.

Бажання закритися

Інша причина полягає вже у людині, в очі якої дивляться. Це може сильно докучати, викликати роздратування, змушувати нервувати. Здається, що співрозмовник намагається прочитати вас, вслухається в кожне слово і створює свою особисту думку. Чи такі моменти викликають позитивні емоції, і людина прагне швидше відвести погляд.

Дуже складно дивитись у вічі чоловікам чи жінкам, які ніби навмисне буравлять своїм важким поглядом, щоб показати, наприклад, свою перевагу перед співрозмовником. Вже з перших секунд такого спілкування стає незатишно, виникає сильне бажання опустити очі в підлогу.

Сором’язливість

Дуже часто відведення очей під час розмови убік може бути ознакою сором’язливості. За допомогою погляду можна висловити своє ставлення до об’єкта, показати інтерес, продемонструвати почуття закоханості.

Також у погляді може читатися і те, що людині важко знаходити слова для розмови, її нервозність та інше. Тому очі відводять убік, щоб не розповісти про себе надто багато раніше часу та показати себе не в кращому вигляді.

Невпевненість

Невпевненість і незібраність також часто змушують людей не дивитись у вічі співрозмовнику. Іноді буває складно порозумітися з тією чи іншою людиною, через що співрозмовник опускає очі, починає щось нервово перебирати в руках, смикати вуха чи волосся, видаючи тим самим своє хвилювання. Такі люди просто не впевнені, що поводяться і говорять правильно.

Нудьга

Дуже поширені випадки, коли в очі співрозмовнику не дивляться, тому що він просто нецікавий. У такій ситуації просто немає сенсу обміну інформацією як на вербальному, так і на невербальному рівні.

Достатньо просто розпізнати, чи нудно з вами співрозмовнику. Крім опущеного погляду для такої людини будуть характерні й інші ознаки її незацікавленості: частий погляд на годинник, позіхання, постійне використання стільникового телефону і т.д. З таким співрозмовником краще попрощатися якнайшвидше.

Тренуйтеся не відводити погляд під час розмови. Це допоможе вам завести нових друзів, а також побудувати сприятливі ділові відносини.

Exit mobile version