Субота, 23 Листопада

Один із найбільш популярних кисломолочних продуктів, який люблять і діти, і дорослі – сир. Різновидів його безліч, і кожен вирішує сам, чи віддати перевагу пікантному рокфору чи ніжній рикотті. 

Однак потрібний сир мало купити і просто принести додому: цей продукт потребує правильного зберігання. Якщо не хочете, щоб куплений шматок швидко завітрився, втратив смак або вкрився неприємним нальотом, запам’ятайте кілька важливих правил зберігання сирів.

Правило перше – загорнути сир у харчову плівку або запакувати у зіп-пакет із застібкою буде поганою ідеєю. Цьому кисломолочному продукту зберігання в пластику буквально протипоказане: він буквально задихається і швидко псуватися, до того ж набуде не найприємніших відтінків смаку. 

Винятком можуть бути лише сири із пліснявою. Так само не варто обертати куплений сир алюмінієвою фольгою. Вона здатна зіпсувати оригінальний смак сиру та надати йому металевих ноток.

Друге правило – якщо м’які сири можна зберігати в герметичних контейнерах, то напівм’які і тверді точно ні. Під ці варіанти найкраще підходить упаковка у вигляді паперу, що складається з двох шарів і призначений спеціально для сиру. 

Загорнувши шматок у неї, ви можете покласти сир і в пластиковий контейнер: стикатися пластик з самим продуктом таким чином не буде, і неприємного смаку в сиру не з’явиться.

Правило номер три – за відсутності спецпаперу беріть те, що призначене для випікання. Пергамент дозволить сиру дихати і не запітніти. Але не забувайте перевіряти стан обгорнутого папером шматка і намагайтеся частіше змінювати саму упаковку.

Четверте правило – якщо не хочете, щоб куплена голівка або півколо сиру пропахли рибою, цибулею або маринованими огірками, то кладіть його подалі від продуктів і страв з характерним насиченим ароматом. 

Що ж до температури зберігання, то сир добре збережеться в холодильнику, де встановлена ​​температура в 0 – 5 градусів вище за нуль. Виберіть для нього середню полицю або відсік, де зберігаються овочі та фрукти без різкого запаху, але подалі від морозильної камери: вплив холодного повітря змінить структуру та смак сиру.

Правило номер п’ять – сир можна перед нарізуванням або натиранням діставати з холодильника та залишати за кімнатної температури на чверть години. Так він стане м’якшим і його смак краще розкриється. Однак занадто довго тримати цілий шматок сиру на столі на кухні не можна: він почне потіти і може занадто розм’якшитися. Після того, як ви відрізали потрібну кількість сиру, залишки потрібно повернути до холодильника.

І шосте правило – пам’ятайте, що у кожного сорту сиру різні терміни зберігання. Наприклад, тверді сорти здатні витримати до трьох місяців, але за умови, що вони є цілим шматком. Будучи порізаними на дрібніші порції, маасдам або чеддер довше за пару тижнів не протягнуть. 

М’які сири можна зберігати не більше 14 діб і уважно стежити, щоб на їх поверхні не з’явилося плісняви.

Розсільний сир типу бринзи може зберігатися в розсолі до місяця-двох, але важливо перевіряти, чи не помутнів розчин. Зрештою, домашній сир, який ви зробили самі, може зберігатися не довше трьох діб з моменту приготування.

Exit mobile version