Неділя, 29 Вересня

Багатьом знайома ситуація, коли не хочеться йти працювати. І не тому, що робота не подобається чи низький рівень доходу, а через конкретні особи. Токсики отруюють життя, і, на жаль, трапляються вони майже в кожному колективі.

Уявімо: Даша любить свою роботу і бачить у ній подальші перспективи. Але є дисбаланс: вона займається улюбленою справою, але знаходиться в тераріумі, жителі якого щодня кусають і розставляють пастки. Навіть одного токсичного колеги достатньо, щоб робочі дні перетворилися на пекло.

Роботодавцям важливі показники, рекорди тощо, атмосфера, що панує у колективі, їх мало хвилює. Тільки одиниці дотримуються правил підбору персоналу, щоб кожен співробітник був значною ланкою єдиного механізму. Ось і виходить, що більшість професійних колективів складаються з особистостей, які налаштовані на власні перемоги, де конкуренція виходить на перший план.

Чи приємно працювати у такому колективі? Відповідь очевидна. У ньому немає поваги, ухвалення, взаємовиручки та інших корисних якостей. Людина забуває, що таке внутрішня гармонія. 

У деяких виникають думки, а разом з ними і шляхетні пориви виправити хоча б одного токсичного колегу на краще. Справа хороша, але марна. Таких людей не виправити. Вони керуються власними законами та принципами. Навіщо щось міняти, коли й так зручно.

Якщо змінити токсичних людей не можна, значить, варто убезпечитися від їх негативного впливу. Розглянемо як це зробити.

  1. Спілкуйтеся з колегами виключно у справі. Не розповідайте про себе та не обговорюйте інших. Все сказане вами перетвориться на плітки та у дуже прикрашеній формі.
  2. Не думайте про те, як догодити колегам – це не врятує. Для токсіків добра справа – це зайвий привід позловити. Допомога їм немає цінності.
  3. Сконцентруйтеся на роботі. Вона є головною метою. Все інше не має цікавити. Токсичних людей дратує байдужість. Воно також може викликати шпильки на вашу адресу, але ненадовго, адже пізніше не буде за що «зачепитися».
  4. Пам’ятайте про самоцінність. Регулярно заповнюйте енергетичний баланс: спорт, мистецтво, медитація тощо. Щоб вижити в токсичному колективі, необхідні ресурси, а вони в цій обстановці швидко виснажуються. Важливо подумати про доцільність присутності в цій компанії. Подумайте про пошук альтернативи.
Exit mobile version