П’ятниця, 22 Листопада

Гречка – це ситний продукт, що подобається багатьом. Щоб приготувати смачну гречку, потрібно враховувати кілька простих правил. Насамперед потрібно визначитися, в якій воді варити гречку.

Що такого у гречці

Гречка вважається не тільки смачною, а й справді корисною. У складі міститься багато корисних компонентів, які насичують та очищають організм. У гречці також міститься холін. Цей вітамін позитивно впливає нервову систему.

У гречці також містяться жири, які значно покращують обмін речовин. До основних корисних компонентів відносять: вітексин, оріентин та флавоноїди. Ці елементи запобігають розвитку ракових клітин. Багато дієтологів також призначають гречку як кращий дієтичний продукт. Якщо ви є прихильником здорового харчування, то в цьому випадку можна регулярно вживати гречку.

Як варити гречку

Щоб каша мала насичений смак, домогосподаркам потрібно відповідально підійти до вибору круп. Домогосподарки рекомендують оглянути крупу і позбутися дрібного сміття. У дорогій крупі також може бути сміття.

Найкращим варіантом стане посуд з товстим дном. У такому посуді утворюється достатня кількість пари. Деякі домогосподарки замочують гречку. Завдяки цьому можна прискорити процес приготування.

Ще до одного важливого аспекту відносять вибір оптимальної кількості води. Якщо води в каструлі недостатньо, крупа не дійде до повної готовності, а підгорить. Щоб визначитись із кількістю води, домогосподаркам потрібно враховувати сорт гречки.

Додавати крупу потрібно лише у кип’ячену воду. Якщо замочували гречку, то після занурення у воду ядра почнуть розкисати. Це негативно позначиться на розсипчастості. Після додавання крупи в каструлю потрібно трохи зменшити температуру. Намагайтеся підтримувати температуру на одному рівні. Крупа не повинна сильно вирувати в каструлі. Крупа буде готова вже за 20 хвилин.

Каша має ввібрати в себе всю вологу і стати розсипчастою. Після цього вона буде повністю готова. У процесі приготування не рекомендується помішувати вміст. У цьому випадку значно погіршиться розсипчастість.

Переваги запареної гречки

Фахівці стверджують, що термічна обробка позитивно впливає на смак цієї страви. Проте висока температура руйнує корисні компоненти, які є у складі. Гречана крупа у разі не є винятком.

Вміст клітковини при варінні скорочується майже в 3 рази. При цьому у складі практично не залишається вітамінів. У пропареній крупі вони містяться у достатній кількості. Щоб зберегти корисні елементи, краще запарювати. Крупу потрібно кілька разів промити. Для цього можна скористатися проточною чи кип’яченою водою.

Досвідчені домогосподарки радять запарювати гречку на ніч. У цьому випадку потрібно залити склянку крупи 2 склянками окропу. Потім каструлю накривають кришкою та залишають до ранку в теплому місці.

Exit mobile version