П’ятниця, 27 Вересня

Звісно, ​​щастя — не те, що вчені можуть якось виміряти та прорахувати. Надто вже все в цій темі індивідуальне. Однак є цілком конкретні, науково доведені способи стати трохи щасливішими. У статті, опублікованій у «Щорічному огляді психології», дослідники перерахували кілька реально працюючих методів покращити своє життя. Зверніть на них увагу – можливо, одна з цих порад допоможе саме вам.

Будьте вдячні

Людина, яка звикла дякувати іншим і життя в цілому за все, що має, радітиме навіть дрібницям. Дослідження довели: висловлення подяки справді допомагає людям відчути більше щастя.

Спілкуйтесь

Людині потрібна людина, і навіть інтроверти все одно потребують дружби та тепла.

До речі, спілкування з незнайомцями теж може змусити вас почувати себе щасливішими. Причому особливо добре це працюватиме у випадку, якщо ваш співрозмовник проявлятиме себе як екстраверт.

Прикиньтеся

Дивно, але така тактика насправді працює. Поведінка людини зазвичай відображає її внутрішній стан, але це правило може працювати і у зворотний бік. Тому просто спробуйте поводитися так, ніби вже щасливі та задоволені своїм життям. І не забувайте частіше усміхатися.

Спробуйте нове

Людина до всього звикає, у тому числі й до доброго. І тому часом навіть улюблені речі перестають приносити таке ж задоволення, як і раніше. Однак є чудовий спосіб виправити це — додати у життя більше новизни. Нові місця чи хобі чудово допоможуть освіжити вашу здатність відчувати радість.

Концентруйтеся на плюсах

Світ навколо нас неідеальний, проте позитивне мислення допомагає бачити у ньому все найкраще. Звичайно, не варто йти в крайність і заперечувати негативні емоції. Однак звичка звертати увагу на світлі сторони речей допоможе вам почуватися краще.

Допомагайте іншим

Добрі справи справді дають щастя. Причому є дослідження, яке довело: найбільшу емоційну вигоду вам приносить фінансова допомога іншим, особливо якщо ви матимете можливість стежити за результатами свого внеску.

Живіть сьогодні

Якщо завжди відкладати щастя на завтра, майбутнє краще не стане. Ви можете думати, що станете щасливим після того, як схуднете або знайдете нормальну роботу. Однак якщо ви не можете бути щасливим тут і зараз, навряд чи щось зміниться в майбутньому.

Менше займайтеся неприємними справами

Звичайно, не можна перестати мити посуд чи пилососити в домі. Але якщо ці рутинні справи можуть зіпсувати настрій, краще подумати над тим, щоб максимально скоротити час на них.

Можна найняти клінінг, можна придбати спеціальну техніку або просто домовитися про поділ обов’язків із домашніми.

Слідкуйте за часом, який ви витрачаєте на телефон та соцмережі

Обмеження часу на використання смартфона також може піти на користь вашого настрою. Як мінімум, варто відучити себе від звички перевіряти телефон під час прогулянок із друзями, пише видання Psychology Today.

Exit mobile version