П’ятниця, 22 Листопада

Навряд чи знайдеться людина, яка пам’ятає своє життя не те що від першого дня, а хоч від місяця чи року. І причина не в тому, що час стирає спогади. Наука представила кілька теорій, які пояснюють таке явище.

По-перше, наш мозок ще не повністю розвинений у цей час, тому здатність до запам’ятовування подій обмежена. По-друге, події ранніх років можуть забуватись через дитячу амнезію.

Що можна згадати

У більшості людей нормальними є спогади періоду 3-4 років. Решта стирає інфантильна амнезія, що виникає у зв’язку з процесами формування головного мозку. Тому спогади можуть бути поплутаними, що перетинаються, через що їх важко зберегти.

Згідно з ще однією версією, людина не пам’ятає нічого з дитинства у зв’язку з тим, що події, що відбуваються в ті роки, однакові. Але після того як дитина починає відвідувати дитячий садок і коло його спілкування змінюється, змінюється і спосіб життя.

Більше того, вчені з’ясували, що 6-місячні немовлята пам’ятають певні дії протягом 24 годин. Через дві доби інформація забувається.

Немовлята віком 9 місяців зберігають інформацію протягом одного місяця, а 20-місячні приблизно близько року.

Exit mobile version