Людина як вінець природи має досконале тіло, в якому немає нічого зайвого. Але це не означає, що люди все знають про своє тіло. Наприклад, вії захищають очне яблуко від пилу та іншого сміття. Тоді навіщо брови?
Вчені з’ясували, що брови сформувалися на обличчі людини в ході еволюції і чудово рятували свого часу, повідомляє наукове видання Nature Ecology and Evolution.
Досі вони грають не останню роль, захищаючи очі від поту, пилу та інших подразників. Але це лише додаткова опція, як заведено говорити в наш час.
Мало хто знає, що брів основна функція — соціальна. Вивчивши рух брів, дослідники дійшли висновку, що це інструмент спілкування. Як виявилося, щось подібне передбачав ще Чарльз Дарвін у ХІХ столітті.
Люди рухають бровами, висловлюючи різні емоції. Це може бути подив при несподіваній зустрічі, гнів, зосередженість. Навіть прояв співчуття також пов’язаний із цією частиною обличчя.
За підсумками спостережень вчені заявили, що брови – інструмент невербального спілкування. З їхньою допомогою люди об’єднувалися в групи, що допомагало виживати в непростих ситуаціях.