П’ятниця, 22 Листопада

Свіжі овочі, фрукти, ягоди та зелень, які були куплені на ринку або в магазині, експерти радять мити мало не з милом і після попереднього вимочування. Чи справді так страшно, як про це кажуть, спробуємо розібратися в цій статті.

Використовувати для миття плодоовочевої продукції побутові миючі засоби неприпустимо. Навіть якщо це миючі засоби з приставкою “еко” або “дитяче”. Всі вони призначені для зовнішнього застосування і не для харчових продуктів, тому що ці склади повністю не змиваються.

Як мити баштанні

Кавуни та дині, кабачки та гарбузи миють у гарячій проточній воді зі щіткою. Це потрібно, щоб змити бруд та залишки препаратів. Допускається обробка окропом.

Миєму коренеплоди

Картопля, морква, буряк та інші овочі перед чищенням промивають у проточній воді зі щіткою. Перед варінням або запіканням у мундирі овочі можна вимочити 10-15 хвилин у воді, а потім помити з губкою або щіткою.

Овочі та фрукти

Огірки та томати, баклажани та іншу подібну рослинність досить ретельно промити у проточній воді. У крайньому випадку можна потерти губкою.

Яблука та груші, сливи, манго тощо покриті воском. Якщо це природний захист, шкоди не буде. Тому яблука місцевих виробників можна не «мучати». А ось імпортні фрукти проходять додаткову обробку хімічними речовинами. Але навіть у цьому випадку достатньо промити плоди у теплій воді з губкою.

Цитрусові простіше обдати окропом і обполоснути у теплій воді з губкою.

Черешню, вишню та виноград миють у два етапи, заливаючи спочатку холодною водою, після чого можна видалити все сміття. А потім промивають, помістивши в друшляк у проточній воді протягом 4-5 хвилин.

Зелень

Очищають від коренів, зіпсованого листя, поміщають у миску з холодною та підсоленою водою (1 ст. л. солі на 1 літр води). Вимочують 10-15 хвилин, а потім промивають під струменем холодної води.

Exit mobile version