П’ятниця, 22 Листопада

Усі знають, що супи корисні. Але не всі знають, як зробити їх ще й гарними. А це досить просто. Кожен зможе приготувати смачний суп гарного кольору за допомогою хитрощів, наведених у цій статті.

Запорука краси – прозорий бульйон

Бульйон може зіпсувати вигляд супу, а може зробити цю страву напрочуд красивою. Якщо він каламутний, ніякі хитрощі не допоможуть. Натомість прозорий золотистий бульйон вже гарний сам собою. А при використанні деяких прийомів його колір можна поліпшити або змінити.

Зварити прозорий бульйон просто, достатньо дотримуватися трьох правил:

  1. Знімати піну відразу після її появи.
  2. Варити на мінімальному вогні (активне вирування неприпустиме).
  3. Варити у відкритій каструлі. Якщо все ж таки необхідно закрити кришкою, то слід зробити це частково, залишивши зазор.

Коли м’ясо та кістки будуть готові, бульйон потрібно процідити.

Цибулева лушпайка творить чудеса

Шеф-кухарі завжди кидають у каструлю з бульйоном неочищену цибулину. Лушпиння цибулі не тільки надає неповторний аромат, але й робить рідину більш золотистою, так як має забарвлюючі властивості. Недарма наші бабусі фарбували цибулиння яйця на Великдень, тканини і навіть волосся.

Економні господині ніколи не викидають лушпиння цибулі. Один із варіантів його застосування – додавання в бульйони або відразу в суп. Хтось варить його великими шматками, а потім дістає (як лавровий лист). А хтось сушить, подрібнює і додає як приправу. Лушпиння надає аромат, колір і містить багато корисних речовин.

Без моркви ніяк

Морквяний сік надзвичайно корисний, тому його часто дають дітям. Якщо дитина (або дорослий) довгий час щодня п’є морквяний сік, його шкіра набуває помаранчевого відтінку.

За допомогою моркви можна пофарбувати не лише шкіру, та й суп. Проте недостатньо просто її зварити. Моркву потрібно натерти на тертці та обсмажити у олії. Пігмент, що фарбує, перейде в олію, а потім вже олія надасть супу приголомшливий золотисто-оранжевий колір.

Найчастіше спочатку обсмажується цибуля (надає насолоду та аромат), а потім до неї додається морква. Після обсмажування інгредієнти викладаються у каструлю із готовим супом.

Не забувайте про томатну пасту

Томатна паста також надає супу красивого червоного кольору. Краще всього додати ложку або дві пасти в моркву, що обсмажується. У тандемі вони працюють набагато краще, ніж поодинці.

Паприка – це не тільки смачно, а й корисно

Якщо до сковорідки до моркви додати паприку, колір супу стане ще більш насиченим. А якщо моркви немає, паприку можна обсмажити із цибулею. Так вона теж додасть супу гарний відтінок, тільки не такий насичений, як із морквою.

Ці тонкощі доступні для кожного. З їхньою допомогою можна готувати не лише смачні, а й гарні супи.

Exit mobile version