Неділя, 8 Вересня

“Від тебе пахне страхом” – напевно ви хоч раз чули цю фразу під час перегляду фільму. Ось зустрілися два герої, які відчувають один до одного весь спектр найнегативніших емоцій. Перший тримає на мушці другого і насолоджується моментом повної влади над своїм лютим ворогом.

Ці слова мають сенс, підтверджують вчені-біохіміки. Коли людині страшно, вона й справді пахне по-особливому. Але це виявляється не єдиний стан, для якого характерний специфічний аромат. Деякі фахівці вважають, що за запахом можна розпізнати зокрема соціальний статус співрозмовника.

Асоціації

Багато з того, що ми бачимо і чуємо, викликає у нас певний асоціативний ряд. Дитяча книжка з популярною казкою і колись улюбленими персонажами може нагадати про батьків і пов’язані з ними трепетні моменти, а мелодія, що доноситься з автомобіля, що проїжджає повз — про те, як колись ми скачували її на телефон через ІЧ-порт і шалено цьому раділи. 

Те саме і з ароматами. Запах стиглих мандаринів та олів’є — про Новий рік, бузок — про літо, мангали та шашликів — про затишні посиденьки на дачі в колі близьких… І так далі. Загалом, щойно ніс щось чує, він посилає сигнали у мозок, вимагаючи у відповідь будь-якої інформації. Не сплять рецептори і під час нашої розмови з іншою людиною.

У процесі спілкування ми формуємо уявлення про співрозмовника на підставі його зовнішності, манери мови, жестикуляції та випромінюваного ним аромату. Давайте розберемося, як пахнуть матеріальний достаток та його відсутність і з чим ми їх підсвідомо зіставляємо. 

«Бідні» запахи 

  1. Газ, гас. Тісна комуналка, облуплені стіни, переповнена задушлива кухня, синє полум’я на конфорках.
  2. Піт. Тяжка фізична праця, втома, виснаженість, відсутність гігієни, неохайний зовнішній вигляд.
  3. Сигаретний дим. Шкідливі звички, залежність, проблеми зі здоров’ям, неприємний запах із рота, пожовклі зуби.
  4. Алкоголь, похмільна перегар. Прочитайте третій пункт і додайте до нього аморальну поведінку, незв’язне мовлення, червоне обличчя, каламутний погляд.
  5. Вогкість, затхлість. Цвіль, вогкість, зараза, огида та житлові проблеми, для вирішення яких не вистачає грошей.
  6. Засіб для прибирання. Державні установи (лікарні, поліклініки, школи, дитячі садки), суха шкіра, мозолі, свербіж.
  7. Ацетон. Як показують результати досліджень, регулярне голодування, дефіцит корисних мікроелементів в організмі та розвиток низки небезпечних захворювань позначаються на запахі тіла людини — у ньому можуть з’явитися нотки аміаку чи ацетону.

«Багаті» запахи

  1. Чистота, свіжість. Випрані та згладжені речі, охайний зовнішній вигляд, морське повітря, вільний простір, в якому легко дихати і приємно перебувати.
  2. Невагомі квіткові аромати (лаванда, бергамот, м’ята, троянда, жасмин). Ресторани, курорти, салони краси преміального рівня, магазини люксових брендів.
  3. Дерево. Дифузори з ненав’язливими деревними ароматами (кедр, сандал, амбра, пачулі) найчастіше вішають у салонах фешенебельних автомобілів.
  4. Дорогі продукти. Витриманий сир із пліснявою, трюфель, устриці, ікра, фуа-гра, мармурова яловичина та багато іншого, що можна побачити на столі представників найвищих верств суспільства.
Exit mobile version