П’ятниця, 22 Листопада

Річкова риба дешевша за морську, а користь від неї чимала. Але біда – часто куплені (а може, і власноруч виловлені) карасі, щуки, соми та інші мешканці прісноводних водойм випромінюють неприємний запах. Що робити, коли риба віддає болотом? 

У скарбничці народної мудрості набралося чимало порад на цю тему. Ось лише деякі з них.

  1. Найпростіше рибу заморозити: низька температура усуне всі сторонні запахи. Але якщо хочеться поїсти свіжою, потрібно зробити певні маніпуляції.
  2. Наприклад, натерти очищену і випатрану тушку (і зовні, і всередині) меленим насінням кропу. Через 20 хвилин запах має зникнути. Як варіант – натертий мускатний горіх.
  3. Підійде для цього і харчова сода. Нею також натирають рибу, а за 10 хвилин змивають проточною водою.
  4. Можна на пару годин замочити рибку в соку, вичавленому з декількох лимонів (не зайвим буде додати трохи води). Потім ополоснути і приступати до приготування. Альтернатива соку – залита окропом та остуджена цедра лимона.
  5. Замість лимонного соку можна використовувати для вимочування столового або яблучного оцту. Шматочки риби на півгодини поміщають трохи підкислену воду.
  6. Багато господинь заливають порційні шматочки розведеним молоком. За годину молоко виливають, рибу промивати не потрібно.
  7. Можна щедро натерти рибу сіллю, покласти в поліетиленовий пакет і відправити на годину в холодильник. Потім ополоснути у прохолодній воді з невеликою кількістю оцту та обсушити.
  8. Або приготувати розсіл: на 3 літри води – склянка великої солі. У цьому розчині тримати рибу протягом години.
  9. Ще один спосіб: змішати сіль, чорний перець та розфарбовану лаврушку. Цією сумішшю натерти кожен шматочок, залити невеликою кількістю води та залишити на 30-40 хвилин.
  10. Позбутися неприємного запаху допоможе міцно заварений чорний чай, достатньо півтори години потримати рибу в ньому.
  11. Можна замаринувати рибу в білому сухому вині або просто додати при тушкуванні.
  12. Інший рецепт маринаду: філе річкової риби скласти в емальовану каструлю, додати сіль, чорний перець, часник. Збризкати невеликою кількістю оцту, перемішати, закрити кришкою і поставити на 30 хвилин в холодильник.
  13. З давніх-давен існує прийом, що використовується при варінні юшки. Під завісу в каструлю виливають стопку горілки. Вона нейтралізує запах.
  14. Якщо риба ще жива, треба дати їй можливість поплавати у чистій воді – у ванні, тазі чи відрі. Кілька годин буде достатньо, щоб позбутися болотного запаху.
Exit mobile version