Понеділок, 23 Вересня

Нерідко при заміні старих вікон у будинку на нові починає утворюватися конденсат, а потім і пліснява. Ці два явища виникають через холодні поверхні і вологе повітря в приміщенні, так як нові віконні рами добре герметизовані. Таким чином, водяна пара не може вийти з приміщення, так як відсутня вентиляція, підвищується вологість, що призводить до утворення конденсату на вікнах.

Причиною підвищення вологості в приміщенні можуть бути різні фактори – водяна пара від приготування їжі та прання білизни, квіти, що знаходяться в приміщенні. Потрапляючи на холодну поверхню – найчастіше на стіни та склопакети, – волога тут же конденсується на них.

Найбільше конденсату утворюється восени та взимку, коли температура в приміщенні опускається нижче 18 градусів і доводиться включати опалення – таким чином, температура всередині стає вищою, ніж зовні.

Одна з перших і дуже необхідних дій – це внутрішня або зовнішня ізоляція стін, а в ідеалі – обидві, якщо це можливо. Хоча це і обійдеться недешево, у довгостроковій перспективі ви збережете тепло всередині приміщення взимку і насолоджуватиметеся прохолодною атмосферою влітку. 

Це дозволить скоротити витрати на опалення та насолоджуватися комфортом та затишком у власному будинку, де різниця температур у різних частинах значно зменшиться. Не забувайте про утеплення горища – воно також забирає досить велику кількість тепла.

Подумайте про хорошу вентиляцію у приміщенні – при ремонті встановіть вентилятори у вентиляційних отворах. Обов’язково вмикайте витяжку та відкривайте вікно на кухні щоразу, коли готуєте.

Регулярно провітрюйте приміщення протягом 5-10 хвилин. Це не лише зменшить вологість, а й освіжить повітря в приміщенні.

Постарайтеся мінімізувати кількість квітів у домі, особливо в кімнатах, де є конденсат. Уникайте сушіння одягу у приміщенні навіть узимку.

Забезпечте хорошу вентиляцію в приміщеннях з підвищеною вологістю, тому не тримайте двері відчиненими, наприклад, після теплого душу. Якщо ви все ж таки вирішили залишити їх відкритими, щоб випустити пару, не забудьте відкрити вікно в сусідній кімнаті.

Намагайтеся усунути всі ці фактори, які можуть призвести до утворення конденсату на вікнах та плісняві у вашому будинку. Знайдіть вирішення цих проблем до їх виникнення, щоб позбавити себе зайвого головного болю.

Exit mobile version