П’ятниця, 22 Листопада

Покупні овочі та фрукти потрібно мити, і навіть не стільки через пил та бруд, скільки через ті засоби та добавки, якими обробляють плоди для збільшення терміну зберігання. Насамперед це правило стосується плодоовочевої продукції, що приїхала здалеку. Ось як це зробити вірно.

Іноді господині мучаться у здогадах: чи можна змити всю ту гидоту, що потрапила на плоди під час обробки звичайною водою? Так, у хід пускають мило, засіб для миття посуду та інші лайфхаки, що також не йде на користь здоров’ю. Але якщо терти фрукти щіткою під струменем проточної води, то змити вдасться лише мізерну частину всіх нанесених хімікатів.

Ось кілька безпечних варіантів.

Варіант перший

Щоб убезпечити організм, потрібно на 10 хвилин замочити фрукти у водяному розчині соди (солі). Готують його у співвідношенні 1 до 10. Допомагає змити до 70% нанесених пестицидів та інших хімікатів.

Варіант другий

Можна промити плоди у водному розчині оцту. Його готують у співвідношенні 1:3. Він не шкодить здоров’ю, підходить для обробки яблук, томатів та броколі. Однак у порівнянні з розчинами соди або солі оцет не має такої сильної дії.

Миємо овочі, фрукти та ягоди

  1. Отже, картоплю та інші коренеплоди можна просто замочити у теплій воді та залишити на 15 хвилин, після чого почистити щіткою та промити.
  2. Усі види капусти спочатку очищають від верхнього шару листя, попередньо витримавши у холодній воді кілька хвилин. Цвітну капусту та броколі ділять на суцвіття.
  3. Дрібна зелень (цибуля, кріп, петрушка, щавель та ін.) спочатку звільняється від коріння, потім від жовтого та зіпсованого листя, після цього вимочується в прохолодній воді 15 хвилин. Потім зелень обполіскують у проточній воді.
  4. Виноград миють у проточній воді. Щільні грона потрібно розділити, проте відривати для миття ягоди від плодоніжки не слід – виноград зіпсується швидше.
  5. Вишня, черешня та ягоди смородини миються в друшляку під струменем проточної води протягом 5 хвилин. Також миють малину та полуницю, якщо вони були куплені на ринку. Садову чи лісову малину взагалі не миють.
Exit mobile version