П’ятниця, 20 Вересня

Коли мова заходить про червону рибу, мається на увазі або засолювання, або приготування в духовці. На фарш сьомгу чи форель пускати не розумно. Ось тільки як почистити найдешевшу червону рибу, знають не всі господині, тому часто балансують на межі непоправної помилки.

Як чистити червону рибу

Форель, сьомга, горбуша та інші представники північної шляхетної родини відомі своєю ніжною структурою. Тому попередня обробка тушки відрізняється від обробки коропа чи іншої річкової риби. Червона риба проходить три етапи в наступному порядку:

  1. Видалення слизу.
  2. Видалення зябер.
  3. Потрошення.

Слиз

Звідки він береться на рибі? Це природне явище. Слиз захищає рибу, поки вона жива, але після того як риба перетворюється на продукт харчування, слиз стає місцем існування патогенних мікроорганізмів і його потрібно видаляти обов’язково.

Щоб не пошкодити при цьому шкірку риби, найкраще натерти сіллю тушку, а потім змити. Можливо, доведеться повторити кілька разів. Якщо невелика кількість цієї речовини залишиться на тушці, то у цих місцях можуть з’явитися жовто-коричневі плями.

Лусочки видаляють не менш обережно, щоб не пошкодити шкіру.

Зябра

Якщо риба продавалася з головою, перед приготуванням необхідно видалити зябра. Для цього потрібно відрізати нижню частину голови під ротом, після чого витягти нутрощі не важко. Якщо риба велика, то, можливо, доведеться вирізати зябра ножицями.

Як потрошити 

Крім видалення внутрішніх органів, потрібно обов’язково очистити тушку від ниркової тканини та крові. Потрібно намагатися не пошкодити жовчний міхур. Якщо тушка ціла, то черевце розрізають ножем, занурюючи його не надто глибоко, інакше можна пошкодити кишечник.

Після видалення нутрощів потрібно звернути увагу на темну лінію вздовж хребта, яку потрібно обов’язково видалити без залишку, інакше можна запросто зіпсувати смак форелі. Після цього рибу промивають під проточною водою, нарізають на стейки або запікають повністю.

Exit mobile version