Субота, 23 Листопада

Щоб зігріти чашку молока, простіше скористатися мікрохвильовою піччю, але якщо потрібно саме закип’ятити, та ще у великому обсязі, то тут без нагрівання на плиті в каструлі вже ніяк. Правда, доведеться стережити за вмістом від початку і до самого кінця, інакше молоко втече. Але так хоч плиту відмивати не доведеться.

Досвідчені кухарі знають, що якщо позіхатися або відвернутися всього на секунду, то залишиться тільки охати та ахати і швидше прибирати білу піну губками та серветками, поки вона не присохне до плити та конфорки. Розкажемо, як уникнути подібних наслідків.

По-перше, нагрівання має відбуватися виключно на помірному вогні, інакше вміст пригорить, а потім ще й втече.

По-друге, каструлю, перед тим як набрати в неї молока для кип’ятіння, обполіскують холодною водою, після чого не витирають – це знизить ризик підгоряння. А ще можна покласти на дно каструлі блюдце догори дном, щоб молоко кипіло не так бурхливо.

По-третє, ємність для кип’ятіння молока наповнюють не більше ніж наполовину. Це про всяк випадок, якщо раптом доведеться відволіктися в непридатний момент.

По-четверте, молоко під час нагрівання потрібно помішувати, щоб запобігти утворенню на його поверхні плівки.

Водяна баня

Для того, щоб напевно уникнути проблем, можна нагрівати продукт на водяній бані. Якщо воно і втече, то хоча б плиту мити не доведеться. Так роблять топлене молоко.

Для цього стінки каструлі, в якій грітиметься молоко, змащують вершковим маслом, ставлять її в ємність з окропом і доводять справу до кінця.

Exit mobile version