Вівторок, 7 Травня

Страви з бобових вважаються непростою для травлення їжею, і нерідко після тієї чи іншої страви доводиться стикатися з дискомфортом у шлунку. Вважається, що здуття та коліки – це не так особливість бобових, як наслідки неправильного їх приготування.

Навіщо вимочувати бобові та крупи

До речі, це сімейство включає не тільки квасолю і боби з горохом, але ще сою, сочевицю, нут і навіть арахіс. Ці продукти містять велику кількість фітинової кислоти та лектинів. За своєю природою вони захищають продукти від негативних факторів, що позначається на травленні та призводить до захворювань ШКТ.

Крім бобових лектини містяться в горіхах та в ряді овочів. Якщо говорити про фітинову кислоту, то вона зустрічається в пшоні, гречці, перловці, коричневому рисі.

Скільки замочувати

Бобові рекомендується вимочувати щонайменше 8 годин. Але зазвичай господарки залишають продукти на всю ніч. Ємність накривають кришкою та залишають при кімнатній температурі.

Крупи теж замочують. Навіть дрібне пшоно чи гречку не зашкодить витримати перед приготуванням у воді 10-15 хвилин. Перловку, подібно до бобових, вимочують протягом 10-12 годин.

Різні хитрощі приготування їжі з цими продуктами – наприклад, додавання соди або варіння у кількох водах – дозволяють лише прискорити процес, але не вплинути на якість круп та зерен.

Exit mobile version