Підлива або соус – як не назви – на тверде переконання багатьох кулінарів готується з додаванням борошна. Інакше потрібної консистенції від неї не отримати. Насправді є ще 5 способів приготувати густий соус.
Якщо говорити про борошно, то його попередньо обсмажують. Від тривалості обсмажування залежить колір підливи. Потім додають воду або бульйон та доводять до готовності. Але багато хто зауважує, що в такому соусі залишається борошняний присмак.
Якщо немає бажання готувати на борошні або його просто не виявилося під рукою, приготувати густу підливу можна за допомогою таких продуктів.
Крохмаль
Крохмаль картопляний або кукурудзяний додають вже майже готовий соус. Його розчиняють у воді та вливають у суміш. Ще один варіант – це приготувати картопляне пюре (рідке).
Вершкове масло
Спрацює тільки в тому випадку, якщо підлива вже готова, а масло охолоджене. Його просто додають до суміші шматками і розмішують, більше не розігріваючи соус.
Вершки
Вершки додають у процесі приготування підливи, при цьому багато кухарів рекомендують використовувати продукт високої жирності. Так менше шансів, що вершки згорнуться. У деяких випадках соус додатково збивають міксером.
Овочі
Вище вже згадувався спосіб із картопляним пюре. Однак зробити підливу густою можна за допомогою будь-яких овочів, які варилися для бульйону. За готовністю їх подрібнюють блендером і додають суміш.
Уваріть соус
Це останній варіант, який може виручити, якщо соус виявився дуже рідким, а борошна під рукою не виявилося. Спрацює у тому випадку, якщо до складу підливи входить томатний соус (паста), цукор чи пудра, а також насичений м’ясний бульйон.