П’ятниця, 22 Листопада

Британські вчені встановили, що запах картоплі фрі приваблює людей змішаним ароматом ірисок, сиру, цибулі та дошки для прасування. У будь-якому випадку картопля фрі їдять все і скрізь. І не лише у ресторанах, а й удома. Ось наші поради щодо правильного вибору та приготування ідеальної картоплі фрі.

Приготувати вдома якісну картоплю фрі зі свіжої картоплі важко. Чому? По-перше, для цього підходить не кожний сорт. Потрібно враховувати вміст сухої речовини/вологи в бульбі, а також її розмір. По-друге, після обсмажування свіжа картопля помітно втрачає у вазі і зазвичай вбирає в себе занадто багато олії. І наостанок. Через нерівномірний розподіл цукру в бульбі, соломка зі свіжої картоплі буде нерівномірно золотиста. Тому, якщо хочете приготувати фрі швидко і без клопоту, радимо купувати свіжозаморожену картоплю .

На що варто звернути особливу увагу:

  • довжина соломки;
  • кількість дефектів (темних плям, «очей», залишків шкірки та ін.);
  • вміст жиру та вологи;
  • колір;
  • смак і запах готової картоплі фрі;
  • її зовнішня та внутрішня структура;
  • харчова цінність.

Заморожена імпортна картопля має кілька категорій якості: Premium-grade (АА), A-grade та B-grade . АА – це максимально можлива довжина соломки, мінімальна наявність дефектів, мала втрата ваги під час приготування («смаження»).

Соломка категорії А за якістю поступається попередньою. Вона коротша, може містити трохи більше дефектів і трохи більше зменшується при смаженні.

І, нарешті, продукція якості B. Така картопля в процесі приготування вимагатиме більше олії і в середньому втрачає у вазі на 10% більше, ніж продукція якості А, тобто має велику міру смаження.

Якісна картопля фрі, обсмажена у фритюрі, після приготування повинна ніжно шарудити і довго зберігати тепло, смак і аромат. Внутрішня текстура у нього однорідна та розсипчаста. У якісної картоплі фрі не відбувається утворення порожнин, через які готовий виріб може втратити свою форму.

Поради щодо приготування

У фритюрі

  1. Картоплю перед приготуванням у жодному разі не розморожуйте.
  2. Дотримуйтесь співвідношення 1:10; 1 частина картоплі та 10 частин рослинної олії.
  3. Не використовуйте масло, в якому вже готувалися інші продукти та регулярно його змінюйте. Найкраще для фритюру підходить олія першого холодного віджиму.
  4. Для того, щоб олія сильно не бризкалася, покладіть у неї шматочок хліба, змоченого в оцеті.
  5. Одна порція картоплі не може бути обсмажена двічі.
  6. Температура олії не повинна бути нижчою за 175-190 °С.
  7. Соліть вже готову картоплю і відразу подавайте її до столу.

В духовці

  1. Картоплю запікайте за температури 220 °С.
  2. Заморожену картопля фрі насипте на лист рівномірно в один шар.
  3. Не додавайте на лист ніякий жир, у тому числі й рослинну олію.
  4. Готуйте картопля суворо за часом, вказаним на упаковці.
  5. У середині процесу переверніть картоплю на деку, тоді вона краще хрумтітиме.
Exit mobile version