Субота, 23 Листопада

Складно уявити ранок без чашки міцної ароматної кави. Ми підготували для вас 10 лайфхаків, як зробити напій, що бадьорить, ще смачніше.

  1. Вода

Для приготування кави не підходить кип’ячена вода та вода з-під крана. Можна взяти фільтровану або бутильовану. Охолодіть її. Тоді, повільно нагріваючись, вода вбере із зерен більше смаку.

  1. Кава

Зерна кави, змелені прямо перед варінням, розкриють аромат та смак напою. Відкрита пачка меленої кави втратить аромат протягом тижня. Залежно від країни-виробника, кава має різні смакові та ароматичні відтінки. Чим сильніше обсмажені зерна, тим гіршим і міцнішим буде напій. Можна вибрати кілька сортів та варіантів обсмажування та зробити власну суміш. Головне, стежте, щоб ваша кава була відмінної якості.

Якщо ви купили відразу багато кавових зерен, розділіть їх на частини. У кожній має бути стільки кави, скільки ви вип’єте за тиждень. Одну частину зберігайте на кухні в керамічній або непрозорій скляній банці з кришкою, що щільно прилягає. Решту розкладіть в герметично закриваються непрозорі пакети – по одній частині в кожен. Зберігайте їх у морозильнику.

Нову партію кави діставайте заздалегідь, щоб перед варінням вона прогрілася до кімнатної температури. Заморожування дозволяє зберегти смак та аромат зерен протягом двох місяців. А ось у холодильнику зерна краще не тримати. Вони можуть відволіктися і ввібрати сторонні запахи.

  1. Помол

Якщо ви готуєте каву в турці, то підійде дуже тонкий помел (майже борошно). Частинки трохи більші можна використовувати для приготування еспресо в кавомашині. Середній помел гарний для гейзерної кавоварки. Грубий помел використовується у френч-пресах.

Якщо для того самого способу брати каву різного помелу, то смак і аромат напою відрізнятимуться. Поекспериментуйте та підберіть той, що найкраще вам підходить. А може, це буде кілька варіантів під настрій.

  1. Турка

Турка – ідеальна ємність для варіння кави. Існують мідні, сталеві, керамічні, об’ємом в одну або кілька чашок з одним або двома носиками.

Є циліндричні турки, з прямими стінками, і конусоподібні. Останні використовувати зручніше. Широке дно дозволяє напою нагріватися швидше, а вузьке шийка допомагає зберегти кавовий аромат. По об’єму підбирайте турку трохи більше, ніж потрібний об’єм кави, тоді піна не тікатиме на плиту.

  1. Сіль

Сіль дозволяє напою розкритися, посилює аромат та смак. На турку потрібно лише кілька кристаликів дуже великого помелу.

  1. Імбир

Добре підходить до кави мелений імбир. Додавати його потрібно до свіжомелених зерен, перш ніж заллєте в турку воду.

  1. Інші спеції

Крім імбиру, у каву при варінні можна додати корицю, аніс, кардамон, перець. Цікавий смак додасть напою скибочка лимона чи цедра апельсина. Усі спеції додаються до посуду для варіння до води. Лимон або цедру кладуть після приготування вже в чашку.

  1. Коричневий цукор

Цукор трохи зменшує міцність кави. Додавати його потрібно у процесі варіння. Краще, якщо це буде неочищений цукор тростини. Кількість визначте самі, до смаку.

  1. Приготування

На 100 мл води потрібно приблизно 8 г кави.

Подрібніть кавові зерна. Засипте порошок у турку. Якщо хочете додати сіль чи спеції, робіть це зараз. Залийте холодну чисту воду до місця звуження турки. Поставте на невеликий вогонь. Не поспішайте. Чим повільнішим і спокійнішим буде процес варіння, тим більш насиченим вийде напій.

Дочекайтеся моменту, коли кава почне підніматися, та приберіть турку з вогню. Залишіть її приблизно на 30 секунд, поверніть на плиту. Рідина має піднятися тричі. Слідкуйте, щоб кава не закипіла. Важливо знімати турку з вогню, коли піна почне підніматися. Якщо вона втече, зникне і більшість аромату. Тому нікуди не йдіть з кухні і не відволікайтеся.

  1. Завершуємо процес

Знявши каву з плити втретє, залиште її подихати хвилину. Якщо хочете розмішати напій, щоб завись опустилася на дно і рідина в чашці була чистішою, робіть це зараз.

До свіжоприготовленої кави ідеально підійдуть 10 вільних хвилин, щоб розслабитися та насолодитися результатом.

Exit mobile version