Гречка – одна з найкорисніших круп, адже завдяки своєму багатому складу вона надає величезну користь для здоров’я людини. Першою і найважливішою перевагою цієї крупи є високий вміст білка. У 100 г гречки міститься близько 13 г білка, що робить її ідеальним продуктом для повсякденного вживання. Також у складі немає глютену, що важливо для людей з його непереносимістю.
Крім того, крупа містить велику кількість важливих мікроелементів, таких як залізо, цинк та фосфор. Вона багата на дієтичні волокна, які допомагають поліпшити травлення і запобігають багатьом захворюванням шлунково-кишкового тракту.
Але навіть якщо вся ваша родина любить гречану кашу, вживати її в їжу постійно набридне. І тут можна піти на прийом і приготувати котлети. Це не тільки урізноманітнить меню, а й допоможе використовувати надлишки каші, що залишилася після сніданку або вечері.
Чи можна приготувати котлети з гречки
Багато хто навіть не підозрює, що з каші можна приготувати смачні котлети, якими легко здивувати сім’ю. Це чудовий варіант, якщо в домі немає м’яса або хочеться чогось нового.
Як готувати котлети
Потрібно пропустити відварену гречку через м’ясорубку. 1 склянку крупи потрібно попередньо відварити в 2 склянках води та остудити.
Прокрутити через м’ясорубку середню моркву та цибулину. Можна додати часник. Фарш посолити, поперчити, додати яйце і добре перемішати.
Важливо: якщо для фаршу берете рештки каші, солити треба з обережністю, тому що в каші вже є сіль.
З отриманого фаршу сформувати невеликі котлети, обваляти їх у панірувальних сухарях і посмажити, як завжди.
Секрети досвідчених господарок, які потрібно знати
- Якщо фарш занадто рідкий, можна додати до нього пшеничне або вівсяне борошно.
- У фарш можна класти сиру картоплю (натерти на дрібній тертці або пропустити через м’ясорубку). Картопля допоможе котлетам тримати форму і зробить їх смачнішими.
- З гречаною крупою ідеально поєднуються гриби. Існує багато смачних страв із цих двох продуктів, тому можна приготувати фарш із них, підібравши співвідношення на свій смак.
- Якщо моркву і цибулю не відправляти в м’ясорубку, а обсмажити на сковороді і додати в котлетну масу, вона буде набагато смачнішою.
- Навесні та влітку можна експериментувати з додаванням зелені, наприклад, шпинату, кропу, петрушки, зеленої цибулі.
- Освоївши базовий рецепт, можна варіювати кількість та перелік інгредієнтів, підбираючи їх на свій смак.