Четвер, 19 Вересня

Млинці на молоці часто виходять грудкою. І найчастіше, не лише перші. Іноді вони можуть розвалюватися, вийти “гумовими”, занадто щільними. Але наведені нижче рекомендації дозволять приготувати смачні млинці навіть кухарям-початківцям.

Тонкощі приготування

Існує безліч рецептів млинців на молоці. Але правила приготування всіх варіантів однакові. Вони можуть змінюватись в залежності від рецепту, але принципи зберігаються.

  1. Просіюйте борошно. Воно стає пухким, всі грудочки розбиваються. В результаті млинці виходять м’якшими, пишнішими і одноріднішими. Просіювати треба перед приготуванням.
  2. Використовуйте свіжі яйця, збивши їх, перш ніж додавати в тісто.
  3. Можна готувати млинці на молоці, воді чи змішувати воду з молоком. Молоко дає м’якість, смак, ніжність, а вода – щільність.
  4. Щоб сода при додаванні до молочного тіста працювала, потрібно погасити її оцтом або розчином лимонної кислоти (лимонним соком). Щоб утворилися бульбашки, які роблять тісто пишним, сода має вступити у реакцію із кислотою. Примітка: при приготуванні на кефірі або сироватці гасити соду оцтом не обов’язково, так як у цих продуктах вже є кислота.
  5. Сіль рекомендується розчинити у невеликій кількості води, потім процідити цю воду у молоко. Особливо важливий цей пункт для кам’яної солі, тому що в ній бувають великі кристали та домішки.
  6. Молоко слід вливати в борошно, зробивши всередині поглиблення. Вливати тонким струмком, поступово перемішуючи інгредієнти. Це правило діє також для хліба, булочок та іншої випічки.
  7. Щоб млинці вийшли пишними та смачними, треба правильно додати яйця в тісто. Жовтки розтираються з цукром до появи білої піни, додаються в тісто і добре перемішуються. Білки збиваються до щільної піни і додаються частинами. Кожну частину треба добре перемішати, як додати нову.
  8. Якщо в рецепті олія вводиться в тісто, то робити це треба наприкінці. Якщо зробити це на початку приготування, то млинці виходять не такими твердими.
  9. Сковорода має бути з товстим дном, в ідеалі чавунна або з товстого алюмінію. Вона повільно прогріватиметься, що сприяє рівномірному пропіканню.
  10. Млинці не можна смажити в олії. Робити це можна або на сухій сковороді, або змастивши дно ганчірочкою, змоченою в олії. Наші бабусі використовували для цього шматок жирного сала, проводячи їм по розпеченій сковорідці.

Застосовуйте ці рекомендації на практиці та дивуйте сім’ю смачними млинцями на молоці.

Exit mobile version