Четвер, 19 Вересня

Пюре – один із найпопулярніших, улюблених та універсальних гарнірів. І готується здавалося б просто. Але ні. Сіра водяниста маса має лише віддалену схожість зі справжнім пюре, яке має бути білим, пишним та ніжним. Щоб приготувати його, потрібно знати деякі тонкощі.

9 правил ідеального пюре

1. Пишність, ніжність та м’якість багато в чому залежить від кількості крохмалю. Чим більше його в картоплі, тим краще. Розріжте картоплину і потріть половинки одна об одну. На половинках з’явиться щось на кшталт слабкої піни, яка склеїть половинки. Якщо крохмалю мало, половинки не склеюються.

2. Не беріть на пюре дуже молоду картоплю. Він ще не встиг накопичити достатньо крохмалю.

3. З з білих щільних картоплин виходить більш щільне та смачне пюре, а з жовтих «водянистих» рідке і не таке пишне.

4. Найсмачніше виходить пюре з картоплі, запеченої в духовці, тому що у воду при варінні «іде» частина речовин, які відповідають, у тому числі, і за смак. До речі, всі овочі краще запікати у духовці. Ті, хто хоч раз приготував салат із запечених овочів, знають, наскільки він смачніший.

5. Якщо ви все ж таки варите картоплю, то робіть це відразу, а не після вимочування у воді. Також бульби слід кидати у окріп. Так крохмаль зверху швидко згорнеться, що перешкоджатиме вимиванню з бульб живильних речовин.

На замітку: вимочування та варіння дозволяють знизити вміст нітратів в овочах, але ці прийоми також знижують кількість крохмалю та інших поживних речовин.

6. Смачніше пюре виходить, якщо солити картоплю не при варінні, а саме пюре в процесі розминки.

7. Маса виходить сірою, коли в картоплю заливають холодне молоко. Його необхідно довести до кипіння.

8. Щільна і важка маса виходить, якщо збивати її блендером. Тому багато хто радить робити це звичайною толкушкою. Цей варіант краще блендера, але збити за допомогою товкушки пишну масу дуже складно. Особливо якщо її багато. Набагато зручніше добре розім’яти картоплю товкачем, а потім збити міксером.

9. Молоко підливайте поступово за 2–3 прийоми. Спочатку розімніть картоплини, потім додайте третину об’єму молока, потім почніть збивати міксером, додайте ще молока і т.д. Нову порцію молока слід додавати, коли попередню картопля повністю вбере.

Якщо хочете, щоб пюре набуло незвичайного смаку або аромату, можна поекспериментувати, додаючи в картоплю при варінні різні спеції та ароматні трави.

Exit mobile version