Понеділок, 23 Вересня

Приготування борщу немає чітких правил. Страва може бути дуже різною, але завжди має бути смачною. У приготуванні цієїстрави є тонкощі, про які багато хто навіть не здогадується, але саме від них залежить, наскільки смачним і красивим (а насичений колір – це важливо) вийде борщ.

Крок перший: бульйон

Важливу роль грає бульйон. Його можна варити на свинині, яловичині, баранині. Існують навіть варіанти з птицею та рибою. Але в будь-якому випадку бульйон повинен вийти наваристим, ароматним та прозорим.

Щоб зварити прозорий бульйон, необхідно скласти кістки та м’ясо у теплу воду, довести її до кипіння та злити. Потім залити новою водою і вже на ній варити бульйон. Він вариться на середньому вогні.

Додати аромату допоможуть овочі та пряні трави. У киплячу воду треба опустити цілу цибулину, кинути нарізану морквину, кілька гвоздик, лавровий лист, перець горошком. Також слід кинути зелень кропу, петрушки, листя селери.

Нехай усе це вариться разом із м’ясом.

Крок другий: овочева складова

Склад овочів у борщі сильно відрізняється. Наприклад, у ньому може не бути капусти чи картоплі. Хтось кладе перці та помідори, а хтось ні. Чітких правил не існує, кожен варить суп на власний смак. Тому наводяться загальні рекомендації.

Найчастіша помилка полягає в тому, що буряк вариться у бульйоні. Це призводить до того, що він втрачає колір, стає блідим, а бульйон набуває бурого негарного кольору. Щоб колір був бордовим та насиченим, буряк необхідно класти у засмажку.

Як приготувати засмажку

На сковороду налити олію і обсмажити в ній цибулю до м’якості. Потім додати моркву та обсмажити 2–3 хвилини.

На замітку! Якщо у вас є топлена масло, використовуйте його. 

Топлене масло має ніжний карамельний аромат, який ідеально поєднується з солодкуватим ароматом моркви. Завдяки цій хитрості борщ набуває більш насиченого смаку і аромату.

Після того, як морква та цибуля обсмажилися, до них додають м’якоть свіжих помідорів та пару ложок томатної пасти.

Після помідорів багато кухарів ідуть на одну хитрість – додають у засмажку паприку. Вона надає борщу ще більш насиченого кольору. Разом із паприкою засмажку треба посолити та поперчити. Покласти буряки, тушкувати до готовності.

Щоб буряк зберіг насичений колір, до нього потрібно додати кислоту. Як правило, достатньо помідорів та томатної пасти. Але можна влити ще трохи винного оцту.

У бульйоні вариться капуста та картопля. Якщо кладете солодкий перець, його краще додати в бульйон.

Крок третій: з’єднання продуктів

Коли всі овочі готові, засмажка викладається в бульйон. На цьому етапі можна додати часник. Але набагато смачніше, якщо часник із зеленню подати до столу. Смак борщу буде більш насиченим, а люди, які не люблять часник, зможуть їсти без нього борщ.

Пам’ятайте про ці тонкощі, щоб приготувати не лише смачний, але й гарний борщ, який матиме насичений червоний колір.

Exit mobile version