Субота, 23 Листопада

Гарбуз містить вітаміни А, В, С, Е, селен, магній, калій, мідь, натрій, залізо, бета-каротин, альфа-каротин та лютеїн, необхідний для повноцінного функціонування очей. Згідно з останніми дослідженнями, овоч допомагає запобігти раку, уповільнити розвиток захворювань серця та судин, нормалізувати травлення, налагодити діяльність кишечника, виводити токсини з організму. 

Це надзвичайно корисний продукт для людини. З нього готують багато смачних страв, але найпростіше, ніжне та швидке у приготуванні – суп-пюре. 

З сиром

Цей рецепт оцінять ті, хто не має часу на готування. Потрібно покришити гарбуз невеликими шматками, залити водою до половини об’єму, який зайняла сировина, та варити на невеликому вогні до розм’якшення шматків. 

Кинути натертий на великій тертці сир, перемішати і залишити на вогні до розм’якшення сиру. Збити все блендером до пюре.

Можна подавати просто так, а можна додати приправи та сіль за смаком. Кількість сиру варіюється в залежності від власних уподобань та обсягу каструлі. Найкраще використовувати плавлений, а не твердий сир, тоді суп вийде дуже ніжним.

З вершками

Цей рецепт вимагатиме більше часу та інгредієнтів, але результат того вартий.

Знадобиться:

  • 1 кілограм гарбуза;
  • 4 склянки води;
  • 2 морквини середнього розміру;
  • 2 картоплини середнього розміру;
  • 1 цибулина;
  • 0,5 склянки вершків (10% жирності);
  • 3,5 ч. л. сухого бульйону; 
  • 4 зубчики часнику;
  • зелень петрушки, сіль, чорний перець до смаку;
  1. Всі овочі треба очистити та нарізати великими кубиками.
  2. Складіть у каструлю нарізані овочі, включаючи часник.
  3. Залийте водою, заправте сухим курячим бульйоном (можна взяти кубики), поперчіть, посоліть і варіть на середньому вогні, поки овочі не стануть м’якими.
  4. Коли овочі стануть м’якими, подрібніть блендером і додайте вершки. 
  5. Розлийте суп по тарілках, посипте петрушкою.

Додатково можна посмажити до появи хрусткої скоринки пару скибочок копченого бекону і подати разом із супом. Це надасть страві пікантних ноток.

Для супу-пюре підходить не тільки зрілий, а й недозрілий гарбуз, у якого ще не налилося насіння. Його м’якоть ніжніша, тому готується швидше. Також недозрілий гарбуз можна додавати в салати. Він має солодкуватий смак і здатний надати нового присмаку вже знайомим закускам. Добре поєднується з ананасом, м’ясом, оливками.

Exit mobile version