Субота, 23 Листопада

Вівсяний кисіль можна назвати еліксиром молодості та здоров’я. Це унікальний продукт, що очищає та оздоровлює організм. Його вживання благотворно впливає на шлунок, печінку, підшлункову залозу, серце та навіть нервову систему. Ця страва не призводить до появи зайвої ваги і водночас дає великий заряд енергії завдяки багатому на поживні речовини складу. Щоб приготувати цю чудову страву, знадобиться лише один інгредієнт.

Приготування вівсяного киселю

Щоб приготувати кисіль, потрібно взяти вівсяні пластівці, залити їх водою та поставити у тепле місце на добу. Вони мають закиснути.

Береться 1 склянка пластівців на 1 літр води. Щоб прискорити процес бродіння, рекомендується додати трохи кефіру або скоринки чорного хліба як закваску.

Через добу пластівці, що забродили, треба відкинути на друшляк і протерти (або віджати через марлю). Отримане молоко довести до кипіння, безперервно помішуючи. Потім розлити по тарілках і дати охолонути. Маса, що вийшла, буде нагадувати холодець. Її можна їсти просто так, з медом, ягодами чи фруктами. Раніше люди такий кисіль їли з солодкою водою, молоком або маслом. Особливою популярністю страва користувалася під час посту.

Чи можна зварити рідкий вівсяний кисіль

Густоту вівсяного киселю надає «борошно», що міститься в пластівцях. Тому вибирати потрібно обов’язково пластівці, які потребують варіння. 

У процесі бродіння та протирання те, що при помелі стає борошном, вимивається і залишається у воді. Заварюючись, «борошно» надає густини. Щоб отримати рідкий кисіль, який можна пити, достатньо розбавити отримане молоко водою. Чим більше води, тим рідкішим виходить кисіль. Якщо додати до нього цукор, ягоди, варення чи фрукти, вийде звичайний питний кисіль лише без додавання крохмалю.

Зберігання

Зварений кисіль зберігають у холодильнику. Але не обов’язково після протирання пластівців варити всю рідину. Можна її розлити в банки і зберігати в холодильнику, готуючи за необхідності. Наприклад, щоб підкріпитись теплим киселем на сніданок.

“Борошно” швидко відстоюється і осідає на дно, тому перед приготуванням рідину потрібно ретельно збовтати, щоб вода і осад знову перемішалися. У гарячий кисіль можна додавати заморожені ягоди. По-перше, вони швидко розморозяться, не втрачаючи своїх корисних властивостей, а по-друге, остудять гарячий напій.

Exit mobile version