Субота, 18 Травня

Прибирання належить до побутових занять, за які люди беруться з явним небажанням. Психологи кажуть, це пов’язано з тим, що багато хто часто ставить перед собою ті завдання, які не можуть виконати за поставлений термін. Наприклад, розібрати комору та балкон за вихідні. А окрім цих справ люди займаються й іншими. У результаті втома стає катастрофічною і братися за збирання наступного разу вже не так сильно хочеться.

У буддійських ченців є свій особливий погляд на процес прибирання. Він дозволяє не боятися процесу, а насолоджуватися ним. Про те, за рахунок чого все це можна здійснити, розповімо в нашій статті.

Метод содзі

У буддійських храмах цю практику зазвичай проводять зранку після молитов і медитації. Для цього засікають всього 20 хвилин, в які чернець і повинен займатися прибиранням. Причому не важливо, що саме він робитиме — підмітатиме, митиме підлогу, розставлятиме речі на місця. У ченця не є метою завершити завдання. Він просто насолоджується процесом.

Прибирання дозволяє ченцям упорядкувати свої думки, помедитувати якоюсь мірою. Не намагайтеся виконати всі завдання за один день, вкластися в дедлайн або отримати задоволення від виду чистої кімнати. У ченців прибирання сприймається як спосіб набути гармонії із собою. Такий метод отримав назву содзі.

Де практику застосовують ще?

Техніка 20 хвилин використовується далеко не лише ченцями, і не лише щодо прибирання. Люди, які вивчають тайм-менеджмент, використовують цей метод постійно. Засікають 20 хвилин, займаються весь цей час якимось одним завданням, потім кидають його та перемикаються на інше. Кажуть, що продуктивність у результаті помітно зростає.

Практику содзі також використовують у школах Японії. Передбачається, що це розвиває у дітей дисципліну та організованість. Отже, крім підручників та зошитів школярі Японії приносять із собою в портфелі та ганчірку для миття підлоги. Вона може стати в нагоді прямо під час уроку, коли вчитель оголосить про початок практики содзі.

І на це ніхто не скаржиться. Дітей також вчать насолоджуватися процесом прибирання та отримувати з цього позитивний урок.

Exit mobile version