Субота, 23 Листопада

Квашена капуста – один із улюблених гарнірів. Більше того, вона також має безліч корисних для здоров’я властивостей, тому її варто приготувати вдома. Квашення капусти в бочці або в банках – не таке складне завдання, як може здатися. Однак це вимагає часу, сил і, звичайно, хороших інгредієнтів. Тим не менш, є багато домашніх способів засолити ідеальну капусту, як у старі часи. Ось покрокова інструкція із засолювання капусти.

Квашена капуста – харчова цінність

Поживну цінність цього продукту неможливо переоцінити. Почнемо з того, що весь силос, незалежно від використовуваних у цьому процесі овочів чи фруктів, варто вживати в їжу. 

Чим більше їх у вашому раціоні, тим краще. Силос – це багатство вітамінів та корисних бактерій, які позитивно впливають на ваш мікробіом. Завдяки мікроорганізмам, створеним у процесі силосування, ці продукти чудово дбають про здоров’я кишківника, підтримують його правильну перистальтику, зміцнюють імунну систему, яка багато в чому залежить від роботи кишківника.

Крім того, у квашеній капусті багато вітаміну С, А та В, а також багато калію, кальцію, магнію, заліза та селену. У 100 г цього продукту всього від 20 до 30 кілокалорій. Вона також має багатохарчові волокна, які змушують вас почуватися довго ситими після вживання капусти. 

Клітковина також відповідає за зниження рівня поганого холестерину в крові, тому вживання продуктів з її високим вмістом може допомогти знизити ризик розвитку атеросклерозу і серцевих захворювань.

Домашні способи засолювання капусти

Домашні способи засолювання капусти передаються з покоління до покоління. Рецепт трохи відрізняється у кожному домі. Однак він не такий різноманітний, як, наприклад, у випадку з маринованими огірками, до яких можна додавати безліч інгредієнтів, наприклад, хрін або навіть виноградне листя. 

Маринувати капусту можна різними способами. Найчастіше це робиться у банках. Це зручна форма, яка не потребує спеціальних бочок або керамічних виробів. Крім того, у такий спосіб можна засолити невелику кількість капусти, наприклад, лише для потреб однієї родини.

Капусту також можна маринувати у великих бочках, а також у керамічному посуді меншого розміру, які зазвичай ставлять у затіненому погребі або коморі. Маринувати капусту можна не лише окремо, а й із добавками. Найбільш поширеною з них є морква, яка додає солодощі та ще більшої крихкості. У капусту також додають яблука, щоб одразу вийшов смачний салат. Ось рецепти, які ви можете використати.

Солення капусти у бочці

Звичайно, для засолювання капусти в бочці потрібна не тільки велика кількість капусти, але і бочка. Вона не повинна бути такою великою, як у продуктових магазинах. Це було б не дуже зручно. Маленькі бочки можуть мати ємність 3 літри, великі – 7 та 10 літрів. 

Залежно від того, яка бочка у вас вдома, ви маєте взяти відповідну кількість заготовленої капусти. Крім того, не забувайте про сіль, лавровій лист, запашній перець, перець горошком, кроп і кмин, які надають капусті багато аромату. За бажанням можна також натерти кілька кілограмів моркви.

Почніть з очищення та шаткування капусти. Очистіть тільки верхнє листя, яке виглядає не дуже добре. Потім подрібніть очищену моркву. Всю капусту посипте сіллю (100 г солі на 5 кг капусти), все перемішайте і відставте на кілька годин. 

За цей час капуста випустить соки, які потрібні для того, щоб капуста відмінно проквасилася. Викладайте порціями, так само посипаючи морквою та спеціями. Кількість спецій – на ваш розсуд. Однак пам’ятайте, що переборщувати з ними не варто, особливо з кмином, який має дуже сильний та характерний аромат.

Коли кладете капусту в бочку, щільно придавіть її дерев’яною ложкою. Це робиться для того, щоб видалити повітря. Наповніть бочку, але залиште кілька сантиметрів вільного простору і придавіть капусту каменем. При маринуванні в бочці буде ще більше соку, який згодом може почати виливатися. Варто стежити за цим. Однак слід пам’ятати, що капуста має бути покрита соком, щоб вона не загнила. Приготовлена ​​таким чином капуста може простояти у льоху всю зиму.

Засолювання капусти в банках

Засолювання капусти в банках схоже на весь описаний вище процес. Спочатку потрібно підготувати тільки капусту, нашатковану і посипану сіллю, щоб вона пустила сік. Тільки після цього можна починати розкладати ошпареними банками. Переконайтеся, що банки чисті, оскільки це зведе до мінімуму ризик цвіління силосу. 

Покладіть у банки невелику кількість капусти (з морквою чи яблуками або без них), а потім щільно притисніть. Посипте її спеціями. Після того, як ви розклали всю капусту по банках, налийте в них трохи соку, щоб овочі були залиті водою і не стирчали над соком. Завдяки цьому вони не покриються пліснявою під час маринування. Банки щільно закрити та прибрати в комору чи льох.

Як зберігати квашену капусту

Найкраща температура для зберігання квашеної капусти – від 0 до максимум 5 градусів. Це дуже важливо, за такої температури капуста зберігає свою кислотність на одному рівні. Завдяки цьому капуста може простояти всю зиму і не прокиснути. Як тільки у приміщенні температура перевищує 10 градусів, капуста продовжує бродити.

Скільки зберігати квашену капусту

Якщо зберігати капусту в прохолоді, наприклад, у льоху чи холодильнику, її можна буде використовувати до шести-восьми місяців. Отже, якщо ви заготуєте капусту восени, то взимку вона буде ідеальною.

Квашена капуста не тільки корисна для здоров’я, але й має дійсно чудовий смак.

Exit mobile version