Хто хоч раз куштував цю різдвяну випічку німецької кухні, знає, що немає кращого частування до новорічних свят. Це не просто кекс, а повноцінний різдвяний пиріг з родзинками, цукатами та іншими добавками.
Для приготування потрібно:
- 550 гр ізюму, цукатів або сухофруктів;
- 100 гр світлого рому;
- 375 гр горіхів (смажених);
- 160 гр молока (теплого);
- 70 гр цукру;
- 25 гр сухих дріжджів або 75 гр пресованих;
- 540 гр борошна пшеничного;
- 200 гр борошна мигдального;
- 1 ч. л. солі;
- 1 ч. л. кориці;
- 1/2 ч. л. імбиру (сушеного);
- 1/2 ч. л. кардамону (молотого)
- 1/3 ч. л. горіха (мускатного);
- 1/3 ч. л. гвоздики (молотою);
- 1 яйце;
- 250 гр масла вершкового;
- 50 гр топленої масла;
- цукрова пудра.
Як готувати
Сухофрукти та цукати потрібно замочити у ромі. Цукати нарізають дрібно, щоб були не більші за родзинки. Родзинки попередньо ошпарюють на пару хвилин окропом, після чого сушать. Суміш сухофруктів вимочують у спиртному до 12 годин.
Горіхи слід подрібнити, але не дуже дрібно. Волоські горіхи можна підсмажити (в духовці або на сухій сковороді).
Далі готуємо опару. Виливаємо в миску молоко, додаємо цукор, дріжджі та кілька ложок борошна, щоб вийшло рідке тісто. Присипаємо опару борошном і чекаємо хвилин 20, коли почнуть працювати дріжджі. Коли опара підійде, просіюємо борошно пшеничне і змішуємо з мигдальним.
Окремо в чашці змішуємо сіль, корицю, імбир, кардамон і мускатний горіх, а також ароматні спеції.
Змішуємо суху суміш і борошно та замішуємо тісто на опарі. Додаємо яйце та вершкове масло. У готове тісто додаємо горіхи та вимочені цукати. Тісто має вийти щільне та маслянисте. Воно повинне постояти 2 години під плівкою.
По готовності формуємо рулети, до яких можна додати марципани і залишити на вистоювання на 1 годину.
Прогріваємо духовку до 170 градусів і випікаємо штолен 50-60 хвилин.
Пироги повинні підрости і підрум’янитися в духовці. По готовності гарячу випічку рясно змащують топленим вершковим маслом і щедро обсипають цукровою пудрою. Робити це потрібно доти, поки пудра не перестане танути у вершковому маслі. В результаті повинна утворитися щільна біла цукрова кірка.
Готові пироги обертають пергаментом і прибирають на зберігання в холодильник не менше ніж на 3 тижні. Чим довше зберігається в прохолодному місці штоллен, тим м’якшим і ароматнішим він стає.
Смачного!