Субота, 23 Листопада

Гриби залишаються красивими і рум’яними тільки доти, доки не пройдуть обробку окропом, але без цього ніяк. Після варіння вони чорніють, синіють або якось інакше змінюють своє забарвлення. Нічого поганого в цьому немає, оскільки це передбачено самою природою. Але, якщо хочеться, можна змінити ситуацію.

Які гриби чорніють

Насамперед це лісові гриби: подосиновики, грузді та окремі види сироїжок. Жодної небезпеки для організму це не являє, якщо звичайно гриб не виявився хибним або отруйним.

З окультурених грибів при варінні у кольорі змінюються печериці. Щоб гриби не темніли, їх замочують у воді, до якої додають трохи оцту.

Ще один варіант зберегти апетитний вид грибів у процесі варіння – додати до каструлі 2 ложки лимонної кислоти. Після цього гриби можна варити рівно стільки, скільки вимагає технологія попередньої обробки, і вони не потемніють. За смакові якості теж можна не переживати, але зовнішній вигляд явно буде більш апетитним, ніж при звичайному варінні.

А якщо варити печериці, то крім лимонної кислоти можна використовувати лавровий лист і горошини чорного перцю. На 1 кілограм грибів потрібно взяти 5 літрів води, 4 г лимонної кислоти, 1 лавровий лист і 3-4 горошини перцю. Всі ці інгредієнти допоможуть зберегти білий колір капелюшків грибів та покращать смакові якості.

Exit mobile version