П’ятниця, 22 Листопада

Щоб приготувати смачний шашлик, треба знати багато тонкощів. Але найголовніше – правильно вибрати м’ясо. Саме від цього залежить більша частина успіху у приготуванні страви. З хорошого м’яса виходить смачний шашлик без всяких маринадів, додавання овочів, хитрощів з обсмажування та інших. Кавказькі кухарі розуміються не тільки на приготуванні, але й у виборі продуктів.

Перш ніж приступити

Досвідчені кухарі впевнені: вибирати треба не м’ясо, а м’ясника. Особливо важливо це для любителів, які погано розуміються на тонкощах. Якщо знайти хорошого м’ясника та постійно купувати у нього, то на столі завжди будуть смачні страви.

Спочатку пройдіться по м’ясному ряду та розгляньте продавців. Зверніть увагу, як вони працюють, наскільки чистий у них одяг та прилавок, як обробляють туші, розмовляють із покупцями. Поговоріть з продавцями, що сподобалися, задайте питання.

Хороший м’ясник розуміється на своєму товарі, може дати вичерпну відповідь з приводу вибору шматка для різних страв.

Виберіть одну або кількох людей, у яких постійно купуватимете м’ясо. Навіть якщо у продавця завалявся неякісний шматок, він не продасть його постійному клієнту, адже він втратить регулярний прибуток. Не кажучи вже про те, що не хочеться втрачати приємного привітного покупця.

5 порад, які допоможуть вибрати м’ясо для шашлику

  1. Купуйте «неробочі» частини тіла. М’ясо – це м’язи. Одні м’язи працюють посилено (наприклад, ноги), інші менше (наприклад, спина). Ті, які працюють посилено за життя тварини, будуть жорсткими. Враховуйте поведінку тварини. Свиняча шия ніжна, тому що малорухлива, а от баран, коза або кінь активно рухають цією частиною тіла, тому м’ясо шийного відділу у них тверде.
  2. Найкращий шматок для шашлику – це філейна частина свинини.
  3. Потрібно купувати м’ясо молодої тварини. Звертайте увагу на світлі рожеві шматки із тонкими кістками. У старих тварин м’язова тканина має насичений колір, близький до бордового, та великі кістки.
  4. Щоб шашлик вийшов ніжним та соковитим, слід вибирати м’ясо з жиром. Жиру не потрібно багато, але він має бути присутнім.
  5. Зверніть увагу на суглоби. У молодої тварини суглоби білі, з рожевим відтінком. З роками хрящі, що покривають суглоби, жовтіють.

На Кавказі шашлик готують із молодої баранини, але можна використовувати будь-яке інше м’ясо, яке вам подобається. Головне, щоб воно було молодим, ніжним та м’яким.

Exit mobile version