П’ятниця, 22 Листопада

Прання пухових виробів – справа ризикована, і за відсутності досвіду краще віднести речі до хімчистки. Але обійтися без прання взимку пуховика не вийде. Навіть якщо виробник допускає це, потрібно знати про всі тонкощі, щоб потім куртка залишилася такою ж об’ємною.

Господиням розповіли про нюанси прання та способи, які допоможуть знову зробити наповнювач пухнастим, а куртку об’ємною.

Як прати пуховик

Неправильне автоматичне прання може призвести до того, що наповнювач зіб’ється грудками і куртка буде вже не така тепла, як раніше.

Вручну прати довго, і не факт, що вийде виполоскати миючий засіб.

Якщо виробник допускає автоматичне прання, значить діяти потрібно так:

  • вивернути куртку навиворіт, застібнути кишені та замки, відстібнути хутро;
  • покласти в барабан м’ячики для прання чи тенісу;
  • прати потрібно тільки з гелем, а не порошком, встановивши температуру трохи більше 30 градусів;
  • віджимання встановлюють на мінімальні обороти, але включають додаткове полоскання.

Як повернути обсяг

  1. Повернути об’єм куртці можна за допомогою додаткового віджиму, але перед тим, як висохне куртка. Проводиться без полоскання, на малих обертах і разом із м’ячиками, після чого куртку потрібно струсити та сушити у горизонтальному положенні.
  2. Можна відбивати по-старому пуховики «вибивалкою», удари не повинні бути сильними.
  3. Ефективно з цим завданням справляється пилосос та вакуумний пакет. Потрібно кілька разів відкачати повітря із пакета з пуховиком. Наповнювач розправиться сам за рахунок перепаду тиску.
  4. Деякі господині практикують заморожування. Пуховик має бути трохи вологим. Спочатку його на кілька годин залишають на морозі, а потім дають зігрітися у теплі, струшують і знову прибирають на холод. Повторюють кілька разів.
  5. І останній спосіб – це розминати пух, що збився, руками під час сушіння. Але цей варіант забирає багато часу та сил.
Exit mobile version