Не завжди наявний у запасі буряк такий, як хочеться, – солодкий і рум’яний. Проблема не в тому, що овоч у міру зберігання втрачає свіжість, а в тому, що спочатку коренеплід був не вдалим. Про проблеми вирощування буряків розповімо в інший раз, а тепер розберемося, як його готувати.
Як приготувати буряк для салату?
Від смаку буряків залежить смак борщу, вінегрету та оселедця під шубою, та й просто тертого вареного буряка з олією та свіжою зеленню. Варіантів приготування таких салатів – море.
Щоб покращити смак невдалого плоду, потрібно чинити так.
- Ретельно помийте та огляньте коренеплід перед тим, як починати його готувати. Якщо плануєте варити, то залиште все як є – хвостик і коріння видаляють після варіння.
- Налийте каструлю води, доведіть до кипіння і не надумайте додавати сіль.
- Овочі середнього розміру варяться після закипання води 30 хвилин. Після цього гарячу воду зливають, а буряки поміщають у крижану воду.
- Якщо буряк зварився і вийшов не зовсім солодким, можна покласти його в ту ж воду, додати трохи цукру (за смаком) і ще трохи поварити. Можна відразу покласти цукор, і тоді овоч буде не тільки солодшим, але ще й яскравішим.
І останнє, вважається, що найвдаліші салати виходять із тих овочів, які не варили, а запікали у духовці. Для цього коренеплоди загортають у фольгу (кожен окремо) і відправляють у розігріту до 180-190 градусів духовку на 1 годину. Якщо немає фольги, можна запікати овочі в рукаві.