П’ятниця, 20 Вересня

Якщо ви хочете запастися свіжими овочами, зеленню або ягодами, фруктами на кілька днів, а то й тижнів наперед, важливо правильно їх зберігати. Інакше плоди почнуть псуватися, пліснявіти, а вам загрожують проблеми зі здоров’ям, крім зіпсованого смаку та викинутих на вітер грошей можна заробити й отруєння.

Перед зберіганням сортуйте

Перше правило зберігання – розділіть овочі та фрукти різного типу, покладіть їх окремо один від одного. Плоди виділяють під час зберігання етилен – рослинний газ. Він стимулює процес дозрівання. Об’єм газу виділяється в різних видах плодів. Так, багаті на них картопля, помідори, яблука, банани, абрикоси.

Ці плоди вкрай небажано зберігати з іншими фруктами, овочами чи ягодами, якщо ви не хочете стимулювати дозрівання.

З будь-якими дефектами їжте першими

Ще одна проблема – якщо шкірка плода пошкоджена, етилену він виділяє ще більше. Тому будь-які пом’яті яблука, банани або інші плоди їжте першими, не кладіть в один пакет із цілими. Інакше всі плоди зіпсуються раніше за визначений термін.

Пучок зелені – як квіти

Щоб зберегти свіжозрізану зелень якомога довше, варто ставитись до неї як до букету. Простіше кажучи, петрушка, кріп, кінза чи базилік зберігаються як квіти – потрібно поставити їх у склянку води, розмістити на кухонному чи обробному столі. Такий зелений букетик виглядає красиво, дозволяє травкам довше не в’янути, а ви можете відщипувати від нього потрібну кількість.

Цибуля і часник, як вампіри: бояться світла

Щоб зберегти ці овочі довго, зберігайте часник і цибулю в темному місці. Додайте в цю компанію ще й картоплю, вони люблять зберігання у темних, прохолодних місцях з повноцінною гарною вентиляцією. Але щоб вони зберігалися довго, попередньо простежте за тим, щоб усі плоди, які ви покладете зберігатися, були повністю зрілими, непошкодженими і сухими.

Часник у цілісній головці може зберігатися свіжим до двох місяців, а якщо відокремити кожну часточку, термін зберігання різко зменшиться – до 3-10 днів.

Відмовтеся від миття ягід

Якщо ви плануєте зберігати свіжі ягоди, потрібно відмовитися від їхнього попереднього миття. Інакше вони швидко зіпсуються. Особливо це важливо для полуниці, малини, чорниці, ожини та інших м’яких ягід. Їх зберігають у холодильнику зірваними у пакетах чи контейнерах та миють безпосередньо перед їжею. Це пов’язано з тим, що у ягід ніжна і тонка шкірка і м’якуш, при митті вони пошкоджуються, тому ягоди можуть швидко скисати, пліснявіти або бродити. А це вже великий ризик розладу кишечника, або навіть отруєння.

На думку лікарів, ідеальний варіант зберігання ягід – це лотки, де їх розташовують в один шар. Ємності, в яких зберігаються ягоди, не повинні бути щільно закриті, їх потрібно трохи відкривати.

Паперовий рушник для брокколі

Для правильного зберігання брокколі необхідне вологе середовище. Тому акуратно збризкайте суцвіття водою (обов’язково холодною) і акуратно оберніть їх паперовими рушниками. Вони вберуть зайву воду і дозволять продукту залишитися вологим та свіжим. У такому вигляді потрібно помістити капусту на полицю холодильника. Це зберігає свіжість продукту мінімум на 3-4 доби.

Є ще один варіант зберігання – аналогічно зелені. Потрібно поставити суцвіття у воду як букет і помістити у холодильник.

Розрізали лимон – рятуйте його

Якщо лимон цілісний, при температурі близько +6 градусів він спокійно зберігатиметься приблизно 3-4 місяці (за умови, що його шкірка не пошкоджена). Але якщо цитрус розрізаний, він псується набагато швидше. Щоб зберегти його довше, потрібно капнути на блюдце трохи оцту або насипати цукру і покласти на них лимон зрізом донизу.

Помідори – на столі або верхніх полицях

Ідеальне середовище для зберігання помідорів – це температура +12-22 градуси. Тому у зимовий час можна зберігати їх на кухонному столі, підвіконні. У спеку помідор швидко псується, тому його потрібно помістити на верхні полиці холодильника, близько до дверей, де найтепліше місце. Найбільш ніжна частина плода – це зона м’якоті біля ніжки. Тому потрібно зберігати їх вгору плодоніжками, щоб м’якоть менше страждала від тиску.

Огірки – тільки пружні

Найсмачніші огірки – свіжі, тому їх потрібно ретельно вибирати, щоб вони могли кілька днів полежати у холодильнику. Перед покупкою мацайте їх – потрібно брати найпружніші. Не варто набирати огірки про запас, краще взяти їх на 1-2 дні максимум.

Якщо вони лежать у холодильнику, важливо не закривати ємність або не зав’язувати пакет – огіркам потрібно «дихати».

Баклажанам потрібне відносне тепло

Оптимальне для них зберігання при температурі +12 градусів. Тому їх потрібно помістити на найтеплішу полицю холодильника. Для того щоб вони пролежали довше, їх загортають у паперові рушники та пакети, але не зав’язують. Найкращі овочі – чорно-фіолетові, середнього розміру.

Exit mobile version