Понеділок, 25 Листопада

Котячий туалет можна зробити власноруч. Вам стануть в нагоді навіть панірувальні сухарі і курячий комбікорм.

Наповнювач з піску та панірувальних сухарів

Якщо ви правильно підберете пісок для наповнювача, він вийде безпечним як для кішок, так і для кошенят. Найкраще вирушайте на берег проточних чистих водойм. Не варто збирати матеріал у дворі чи на будівництві — він буде не лише брудним, а й може містити залишки небезпечних хімікатів. Ще один варіант – купити очищений річковий пісок у магазині, щоправда, наповнювач вийде не таким бюджетним.

Попередньо просушіть пісок до сипучого стану. Видаліть з нього велике каміння, гілочки та інше сміття. Змішайте 5 кг піску з 2 кг панірувальних сухарів і 2 столовими ложками харчової соди, яка усуватиме неприємні запахи. Засипте наповнювач у котячий лоток шаром у 2–3 см. У лотку, де вихованець справить потребу, суміш вбиратиме вологу і перетворюватиметься на грудки, які можна витягнути совком і викинути.

Тривалість використання саморобного наповнювача залежить від того, як часто ваша кішка ходитиме до туалету. Підстилка потребує повної заміни в середньому раз на тиждень. Не варто утилізувати вміст лотка в унітаз, щоб не засмітити труби. Висипте пісок на смітник, вимийте котячий горщик і заповніть його новою порцією.

Наповнювач із сухої трави

М’яка натуральна підстилка якоюсь мірою імітуватиме природні умови, а її текстура дозволить кішці закопати сліди своєї життєдіяльності. Найпростіший спосіб зробити такий наповнювач – купити готове сіно. Але можна витратити трохи часу та отримати натуральний продукт безкоштовно.

Для цього в парку чи лісі нарвіте трави. Вибирайте м’яку на дотик, відбраковуйте товсті стебла, які після сушіння стануть жорсткими і можуть травмувати кішки. Знайдіть місце, що добре провітрюється в тіні. Постеліть на підлогу або на землю газету і розкладіть тонким шаром на ній свіжу траву. Намагайтеся щодня перевертати зелень, щоб вона поступово просохла і не запріла. У середньому процес займає від 2 до 7 днів.

Висушену траву кладіть товстим шаром у котячий лоток. Змінюйте наповнювач у міру забруднення або появи специфічного запаху. Врахуйте, що трава може засмітити каналізацію, тому не змивайте її в унітаз, а утилізуйте у відро для сміття.

Наповнювач з курячого комбікорму та деревної стружки

М’який наповнювач для лотка буде комфортним для кішки, а натуральний склад безпечним для її здоров’я. Щоправда, якщо тварина має алергію, не використовуйте деревну стружку з хвої. Віддайте перевагу тирсі з бука або дуба, які не мають різкого запаху. Курячий комбікорм продається у вигляді сухих спресованих гранул і непогано вбирає рідину.

Для наповнювача змішайте 2 кг корму з 2 кг деревної стружки (можна взяти тирсу) і 2 столовими ложками харчової соди, яка перешкоджатиме появі неприємних запахів. Засипте саморобний наповнювач у лоток шаром 3-4 см.

У місці, де кішка справить потребу, матеріал трохи комкуватиметься. Його зручно збирати лопаткою і викидати у відро для сміття. Частота повної заміни підстилки залежить від особливостей вашого вихованця. Хоча б раз на тиждень намагайтеся викидати використаний наповнювач, ретельно мити лоток та заповнювати його новим вмістом.

Exit mobile version