П’ятниця, 27 Вересня

“Метелики в животі”, “відчуття польоту”, “бажання не розлучатися з людиною” – цими словами люди часто описують вірні ознаки закоханості. Але недаремно існує фраза «не плутайте закоханість із любов’ю», яка натякає, що треба глибоко замислитися, чи справді ви хочете пов’язати своє життя з цією людиною.

Що таке «зустріти свою людину»

Ідея «зустріти свою людину і триматися за неї все життя» — дещо дитяча і наївна. Типові проблеми у шлюбі, що ведуть до розлучень, вирішуються поважною та уважною до співрозмовника розмовою.

Люди використовують стереотипні вирази на кшталт «не зійшлися з характерами», описуючи зрозумілі проблеми у комунікації. Спочатку потрібно зрозуміти, що подобається і хочеться вам, а потім вибудувати діалог у парі.

У психології є поняття “проекція” – воно означає погляд людини на світ через чужу оптику. Це ті самі рожеві окуляри, які, як відомо, б’ються шибками всередину. Дуже часто очікування від партнера навантажені батьківськими проекціями.

Як не переплутати гормональну бурю зі справжніми почуттями

Справжні почуття та гормональна буря можуть поєднуватися. Біохімія нашого мозку дає нам якусь ілюзію того, що перед нами — та сама людина. Психологи інколи називавють цей період «п’єдесталізація» іншого. Вам здається, що він — найкраща людина на Землі, і ніхто ніколи не переживав нічого подібного. Але це ілюзія, фантазм сприйняття, плід вибуху гормонів, які закликають пару зблизитись на дуже невеликий період.

Всесвітня організація охорони здоров’я визначає період, який ми називаємо закоханістю, як змінений стан свідомості: сильно знижена критика по відношенню до іншої людини, переваги перебільшуються, недоліки применшуються.

А потім приходить тверезість і це нормальний період становлення пари. У цей час слід запитати: У чому ми можемо бути схожими? Де ми однакові і де різні? Це все ті неприємні, рутинні, приземлені теми, які не заведено обговорювати в гарних кінострічках, але про них треба говорити в житті. Питання грошей та релігії, поняття зради, побутових обов’язків та цінностей.

Ви впевнені, що людина та сама, але сім’я чи друзі починають сумніватися у вашому виборі. Як повірити собі?

Повірити собі, орієнтуватися на свої усвідомлені почуття це дуже доросла позиція. А спроба обговорити з друзями та рідними обранця — це залежність від оточуючих. Дорослі стосунки передбачають глибоку сепарацію від думки інших та гарне розуміння своїх кордонів. Один із найвищих рівнів відокремленості — це здатність бути у конфлікті з близькими людьми та не розривати з ними контакт.

Якщо партнер просить зачекати

Якщо ви бачите, що кроків у відповідь немає, то баланс у відносинах явно порушений. У таких випадках краще мати сміливість, чесність та відповідальність прийняти стан справ. І не тішити себе надією, що вам вдасться змінити почуття іншої людини за допомогою якихось маніпуляцій або всеосяжної сили ваших почуттів. Ні, не вийде.

Якщо вас кваплять

Коли партнер поспішає із спільним життям, то треба серйозно замислитись, у які стосунки вас хочуть затягнути. Будь-яке покваплення – це маніпуляція. Завжди краще спочатку всебічно впізнати людину, яка пропонує вам увійти у стосунки.

Ви впевнені, що ваш партнер — той самий, але настав час першої кризи

Люди щиро вважають, що це тільки у них криза в сімейному житті, а в інших людей все йде гладко. Але це не так. Для очищення свідомості психологи ставлять людям питання, яке багато хто сприймає як неприємне: «За що ви любите свого партнера?» Воно ніби розбиває ілюзію того, що ми любимо всупереч, нізащо.

Кризи – нормальна частина відносин, і потрібно мати їх на увазі, щоб безпечно ділитися з партнером своїми переживаннями. Відкритий діалог — уже запорука того, що криза буде пройдена.

Exit mobile version