Субота, 23 Листопада

Бульйон з давніх-давен відомий як зміцнюючий і цілющий засіб, про який писав ще Авіценна в XI столітті. З тих часів єврейські лікарі прописували бульйон пацієнтам із застудою та астмою. Через це страву прозвали «єврейським пеніциліном». 

У корисності та смаку бульйону мало хто сумнівається зараз, проте є складнощі у його приготуванні. Далеко не всім господаркам виходить зварити прозорий м’ясний бульйон. Є кілька нюансів, на які слід звернути увагу при приготуванні страви. 

М’ясо

Найкраще підходить яловичина на кістці. Заливають продукт винятково холодною водою. Ці два нюанси – основа прозорого бульйону. Першу воду зливають лише у тому випадку, якщо готується дієтичний бульйон.

Сіль 

Страву солять у два етапи. Перший – коли вода закипить і перший накип буде прибрано. Солі потрібно небагато, приблизно чверть чайної ложки. 

Незабаром після цього дуже інтенсивно утворюється накип, тому важливо не прогаяти цей момент і зняти його вдруге. У такому разі бульйон збереже прозорість. 

Вдруге солять у фіналі варіння та додають хлорид натрію до смаку. Плюс двоетапного соління в тому, що бульйон складно пересолити, тому що продукт добре випаровується. 

Варіння

Прозорий бульйон не вийде, якщо його варити на сильному вогні. Страва не повинна сильно кипіти, а лише злегка побулькувати. 

А фінальним штрихом приготування прозорого бульйону є проціджування з марлі. 

Exit mobile version