Такий спосіб зберігання, як заморозка, використовується багатьма господинями для того, щоб запастися свіжими овочами, фруктами та ягодами на зиму. Незважаючи на всі переваги даного методу він підходить далеко не для всіх плодів, зібраних на городі.
Так, не варто намагатися заморозити білокачанну капусту – після того як ви витягнете овоч з морозилки, він буде непридатний для приготування будь-яких страв. Це правило діє і щодо пекінської капусти. Водночас заборона не поширюється на цвітну капусту, броколі та брюссельську капусту.
Досвідчені господині не рекомендують використовувати полицю морозильної камери для зберігання огірків, які тут перетворюються на льодяники.
Не намагайтеся зберегти в морозилці і салат – на відміну від кропу, петрушки та цибулі, ця зелень не здатна перенести заморозку без втрат своїх смакових якостей та товарного вигляду.
У свою чергу, заморожені кабачки через високий вміст вологи в м’якоті перетворюються на несмачну вату.
Втрата форми, пружності та смаку чекає після заморозки і на такий улюблений багатьма у свіжому вигляді овоч, як редис.
Зрештою, не можна в цьому списку не згадати помідори – незважаючи на те, що заморожені томати не пригодяться для салатів, їх, як і раніше, можна використовувати в процесі приготування піци, супів або соусів.