Субота, 23 Листопада

Перед приготуванням різних страв господині за звичкою миють деякі продукти, щоб видалити з їх поверхні бактерії. Але не завжди ця дія є необхідністю. Які інгредієнти можна піддавати термічній обробці без стадії миття?

Риба та курка

Ризик отруєння збільшується у кілька разів, якщо промити рибу чи курку. Бактерії залишаться в раковині, бризки води із патогенними мікроорганізмами потраплять на стільницю. Бактерії швидко розмножуються, тому вони будуть передаватися іншим продуктам, які ви дістали з холодильної камери.

Крім цього, контакт із водою порушує молекулярний склад продуктів. Вони не смажаться, а тушаться на сковорідці. Якщо ви не бажаєте, щоб риба або курка вийшли наполовину сирими, не мийте інгредієнти перед приготуванням.

Розпакуйте продукт, обсушіть його паперовими рушниками. Папір викиньте у відро для сміття і вимийте руки з милом. Також обов’язково обробіть тарілку, на якій лежав інгредієнт, засобом для чищення.

Після цього можете обсмажувати чи запікати продукт, адже термічна обробка знищить усі патогенні мікроорганізми. М’ясо буде готове, коли температурний режим усередині нього сягне 55 градусів.

Червоне м’ясо

У цій ситуації небезпека набагато вища, ніж у попередньому пункті. Велика кількість рідини активує процес розмноження бактерій на поверхні продукту. Це стосується навіть тих ситуацій, коли господині залишають червоне м’ясо танути в умовах кімнатної температури.

Звичайно, уникнути утворення вологи не вдасться, тож варто озброїтися паперовими рушниками. Ними протирають м’ясо, щоб позбавити його надлишків води. Крім цього, кухарі не рекомендують діставати маринований продукт із холодильника заздалегідь. Робити це потрібно безпосередньо перед приготуванням страви.

Яйця

Цей продукт спочатку захищений природною плівкою. Вона не дозволяє бактеріям, які потрапляють на шкаралупу, передаватися на жовток та білок. Саме тому не варто мити яйця перед приготуванням. Ви ризикуєте змити шар захисту, тому продукти швидко зіпсуються. Якщо йдеться про тривале зберігання яєць, потрібно відправляти їх у відповідне місце не особливо чистими.

Макарони

Наші бабусі постійно промивали пасту, оскільки вони вважали, що це запобігатиме злипанню макаронних виробів. Проте переварені макарони вже нічого не врятує. Крім цього, промивши страву, ви забудете про соус, який готували до них.

На поверхні макаронів є крохмаль, який забезпечує зчеплення з обраною заправкою. Якщо ви змиєте крохмаль, то смакові якості страви погіршаться, вона буде перевареною.

Цибуля

Деякі господині миють цибулю на автоматі. Але пам’ятайте про те, що мильна вода, що потрапила всередину продукту, може стати причиною отруєння. Просто зніміть верхню шкірку, яка захищає цибулю від шкідливих мікроорганізмів. Ви зможете позбутися мікробів, запобігти їх подальшому розмноженню.

Гриби

Навіть якщо ви бачите, що гриби не дуже чисті, не варто поспішати їх мити. Продукт добре вбирає воду, тому він розм’якне, втратить свої смакові якості.

Щоб очистити гриби, потрібно викласти в каструлю, посипати борошном і накрити кришкою. Після цього добре струсіть ємність. Діставайте грибочки по одній штуці, очищайте їх за допомогою серветки. Якщо на ніжці є волога земля, видаляйте її ножем.

Зелень

Ви купуєте зелень у супермаркеті? Вона вже упакована та оброблена, тому мити її безглуздо. Можете відразу користуватися продуктом для приготування страви. Пам’ятайте, що після контакту з водою трави стануть млявими, втратять свій тонкий смак і аромат.

Але якщо ви придбали зелень на ринку, обов’язково промийте її водою. Це дасть змити пил і всіляких жучків. Також можете замочити трави в розчині з оцту та солі. Такий засіб дасть змогу знищити всі патогенні мікроорганізми!

Exit mobile version