Закуски на святковому столі – це не лише їжа, а й прикраса. Вони можуть бути дуже красивими, яскравими та ошатними, якщо підійти до оформлення з фантазією. Як правило, закуски складаються з трьох частин – основи (найчастіше це білий хліб, батон), пасти для бутербродів та верхньої частини, що формується з різних продуктів.
Основа
Найчастіше як основа використовується білий хліб або батон. Ідеально підходить для цієї мети тостовий хліб, так як тонкі квадратні хлібці акуратно виглядають, їх можна розрізати на 4 частини, щоб зробити маленькі канапе.
Хліб рекомендується обсмажити до золотистої скоринки на вершковому маслі. Можна обмокнути його перед смаженням у суміш яйця та молока, взятих у рівних кількостях. Це дозволить усунути черствість, якщо хліб уже трохи полежав.
Паста для бутербродів
Варіантів пасти безліч. Найпростіший і знайомий багатьом рецепт – суміш плавленого сиру, майонезу та шпротів, подрібнених до пастоподібного стану. Швидко приготувати пасту можна з вершкового сиру, ароматних приправ та зелені цибулі та/або петрушки. Інгредієнти потрібно лише змішати.
До м’якого плавленого сиру потрібно додати яйце, натерте на дрібній тертці. Цих продуктів має бути порівну. Також можна додати трохи вареної моркви, натертої на дрібній тертці. Морква надасть пасті злегка солодкуватий смак та гарний колір. Сіль за смаком.
Верхня частина
Після того, як на хліб намазана приготовлена заздалегідь бутербродна паста, можна приступати до складання верхньої частини канапе.
На пасту із сиру та шпрот зверху укладають зелень петрушки, маринований огірок, оливки, рибку із шпрот цілком.
Вершковий сир чудово поєднується з м’ясними продуктами, зеленню, овочами. Найпростіший варіант: покласти зверху скибочку червоної риби та зелену цибулю. Шматок риби можна прикрасити половинкою оливки. Для другого варіант треба укласти тонкий шматочок сиру брі, половинку чері, накрити її другим шматочком сиру. Закріпити цю конструкцію зубочисткою. Зверху одягти оливку. Якщо хочеться зробити закуску ще більш ошатною першим шаром, можна покласти шматок листка салату, а на нього сир з помідором. Вибирати потрібно лист з максимально ажурним краєм, щоб він красиво виглядав.
З пастою з сиру, яйця та моркви ідеально поєднуються шпроти. Треба лише красиво викласти рибку зверху, прикрасити свіжою зеленню цибулі, покласти шматочок свіжого або маринованого огірка. Можна використовувати будь-яку іншу рибу.
Насправді тут немає суворих правил. Кожна господиня може експериментувати із продуктами. Наприклад, використовувати копчену ковбасу, бекон, варені яйця, креветки, курячу грудку.