Субота, 23 Листопада

Якщо вам здається, що ви ніколи не знайдете роботу мрії, яка вам подобатиметься, не житимете в достатку і не отримаєте від життя багато чого, задумайтеся: а чи правильну стратегію поведінки ви обрали? Можливо, саме ви й заважаєте собі досягати реальних цілей.

Мільярдер Рей Даліо розповів, у які пастки потрапляють люди, які багато років тупцюють на одному місці і не можуть зробити реальний якісний ривок у своєму житті.

Намагаєтеся домогтися різного одночасно

«Важливо зрозуміти, чого ви хочете в житті найбільше, — цитує Даліо видання CNBC. — Для цього треба зосередитися на одних пріоритетах і відмовитись від інших».

Мільярдер порівнює наше життя з гігантським шведським столом. Вибір величезний, але спробувати неможливо, шлунка не вистачить. Так само і з цілями в житті: треба визначитися з найбажанішими.

«Не бути вибірковим — велика помилка, – Вважає Даліо. — Деякі люди зазнають невдачі саме в цей момент, навіть не почавши досягати цілей. Вони бояться відмовитися від одного на користь іншого, кидаються то одним зайцем, то іншим. І не одержують нічого».

Плутаєте цілі з бажаннями

Різниця є. Мета це те, чого ви реально хочете досягти, спланований рух, кінцевий результат, підкріплений мотивацією. А бажання – це короткий імпульс, який спонукає нас діяти.

«Наші бажання можуть перешкодити досягненню мети, – Каже Даліо. — Наприклад, ваша мета — стати струнким, покращити здоров’я, досягти гарної фізичної форми, а бажання — їсти смачну, але нездорову їжу. Зрозумійте, що для вас важливіше. І якщо все ж таки схуднути, то навіть не відкривайте нову упаковку чіпсів».

Коли справа доходить до кар’єри, бажання та цілі часто можуть збігатися. І це добре. Наприклад, ви хочете якнайбільше спілкуватися з різними людьми і не просиджувати годинами за комп’ютером, а ваша мета — приносити користь суспільству, допомагати іншим, стати наставником. Важливо, щоб бажання сприяли досягненню мети, а не відволікали від неї.

«Вирішіть, чого ви дійсно хочете в житті — так, щоб цілі не вступали із бажаннями у конфлікт, — пише Даліо. — Те, що зрештою задовольнить вас, — це речі, які здаються правильними на обох рівнях як бажання, так і цілі».

Бажаєте тільки грошей

«Хочу стати багатим (купити машину/квартиру/новий телефон)». Така звичка думати про фінанси як про кінцеву мету докорінно неправильна, зазначає мільярдер. Мотивація має бути більшою, ніж гроші.

«Не плутайте атрибути успіху з самим успіхом, – каже Рей Даліо. — Орієнтація на досягнення важлива, але люди, одержимі покупкою шикарної машини чи будинку, дуже рідко бувають щасливі, бо вони не знають, чого дійсно хочуть і, отже, їх задовольнить».

Такі визнані бізнес-лідери, як Тім Кук, Річард Бренсон та Уоррен Баффет, закликають шукати сенси поза багатством.

«Не працюйте заради грошей: вони швидко „зношуються“. Ви або ніколи не заробите достатньо, або ніколи не будете щасливі», – сказав генеральний директор Apple Тім Кук.

Ви згодні на синицю в руках

Меж немає, цілі можуть бути найнеймовірнішими, вважає мільярдер. І навіть добре, якщо у вас вони надто високі. Якщо, звичайно, не йдеться про те, щоб стати оперною зіркою, якщо зовсім не вмієте співати, або пробігти 100 метрів за 9 секунд, якщо вам уже 70. Хоча і це буває можливим.

«Немає надто великої мрії, щоб її не можна було реалізувати, — каже Рей Даліо. – Великі очікування створюють великі можливості. Якщо ви обмежуєте свої цілі лише тому, що поки не знаєте, як їх досягти, ви занижуєте планку собі».

Exit mobile version