Субота, 23 Листопада

Потреба в якісному ручному інструменті існує завжди. Вона не залежить від того, заплановано ремонт чи власний монтаж нової шафи. Майже кожному знайома подібна ситуація, і в ній не обійтися без необхідних інструментів.

Вибір найкращого ручного інструменту для дому

Хороший ручний інструмент для дому можна назвати надійним помічником. З ними робота стає приємнішою і виконується швидко. Завжди напохваті повинні бути:

  • викрутка;
  • молоток;
  • цвяхи;
  • плоскогубці;
  • вимірювальна стрічка.

Вважається, що найпотрібнішою річчю для справжніх господарів є викрутка. 

Джерело: https://torg-optom.com.ua

Це необхідний інструмент для дрібних ремонтних робіт, збиранні або демонтажу меблів. Про молоток та цвяхи завжди згадують, якщо необхідно прикріпити на стіну картину чи поличку.

Важливість якості в інструментах

При виборі викрутки, молотка чи іншого аналогічного предмета важливі не тільки його функціональні можливості. Необхідну роботу краще виконувати зручним та якісним інструментом.

Слід звернути увагу на матеріал, з якого виготовлений потрібний предмет, на тип сплаву та його твердість.

Про високу якість вказує наявність хром-ванадієвого сплаву.

Джерело: https://torg-optom.com.ua

Для гайкових ключів, наприклад, оптимальним показником твердості є 40-55 HRC за шкалою Роквелла. Якщо інструмент виготовлено з м’якшого сплаву, можлива деформація під час виконання робіт. При більшій твердості сплаву матеріал ламатиметься при ударах.

Руків’я молотка повинно бути виконано з якісного та міцного дерева. Це стане гарантією того, що воно не зламається під час роботи.

Вимірювальна стрічка повинна не ламатися, мати чітко нанесені позначки, які не зітруться при частому використанні.

Якісний матеріал додає вартості предметам, але краще надати перевагу якості, ніж ризику поранитись.

Важливість вибору правильного матеріалу для ручного інструменту

Інструменти повинні бути виготовлені з міцних та якісних матеріалів. Це запорука того, що вони витримають навантаження й тривалий термін експлуатації.

Для виготовлення викруток з міцним штилем береться хром-ванадієва сталь. У сплаві сталь поєднується з легувальними елементами, які забезпечують її твердість. Ручка часто виготовляється з пластику або гуми.

Джерело: https://torg-optom.com.ua

Головки сталевих молотків виготовляються зі сталі марок У7, У8, 40Х, 45, 50 або 60. Такі молотки не можуть коштувати дешево. Нижчі за ціною будуть литі молотки, де головки виготовлені способом лиття або вирубуванням з прокату. Такі інструменти підходять для виконання робіт, де не буде сильних ударів.

Плоскогубці повинні бути виконані зі сталі марки 40 CrV та виготовлені методом кування. Це забезпечує інструменту підвищену зносостійкість та міцність.

Матеріал, взятий для кожного інструменту, є важливою складовою. Від неї залежить надійність та довговічність експлуатації.

Як правильно обирати інструменти для ваших завдань?

Варто враховувати тип робіт. Якщо, наприклад, планується забити цвях, то викрутка для цього не підійде, хіба що вона буде спеціальною, з так званою п’ятою на ручці.

  1. Для виконання робіт, пов’язаних з обробкою дерева чи металу, вбиванням цвяхів потрібен хороший молоток. Найчастіше це звичайний або столярний, з гладкою головкою, або клінцевий, з головкою у формі клинка. Другий варіант підходить для розбивання каміння/бетону.
  2. Викрутка підходить для збирання або демонтажу різних конструкцій (меблів, автомобільних деталей, електроніки). Вона допомагає також регулювати ступінь натягу гвинтів для збільшення надійності з’єднань.
  3. При виконанні вдома сантехнічних робіт часто не обійтися без гайкового ключа або гаманця з 6-гранною головкою. Розмір вибирається залежно від розміру шестикутника на болті або гайці, з яким будете працювати. Руків’я може бути T-подібної або L-подібної форми для зручності під час роботи.
  4. Плоскогубці потрібні для різних робіт. Це виймання з дерев’яних конструкцій цвяхів, стискання, обрізання дроту, згинання металу, зняття ізоляції.
Джерело: https://torg-optom.com.ua

При виборі такого інструменту рекомендується звернути увагу на ручку. Вона виготовляється з металу, пластика або гуми й повинна мати захисні оболонки.

Професійні та бюджетні рішення для використання інструменту

Професійний − це не лише для використання професіоналом, спеціалістом в певній галузі. Ідеться про предмети високої якості їх виготовлення та виробництва комплектуючих. Головною відмінністю є стійкість при будь-яких, майже безперервних навантаженнях

Менш витривалим в роботі вважається напівпрофесійний, і це призначення може зазначатись в характеристиці товару.

Прагнення заощадити іноді призводить до придбання інструменту середнього класу, бюджетного. Результатом стає передчасне зношування, ламання. Розглядаючи різні варіанти, можна помітити, що майже всі виробники професійного інструменту пропонують продукцію для періодичного використання.

Зручність та ергономіка

Вибирати ручний інструмент варто так, аби працювати ним було зручно, без особливого напруження й ризику для здоров’я.

Руків’я гайкового ключа, молотка, іншого інструмента виготовляється так, щоб створити комфортний захват під час роботи.

Варто звертати увагу не лише на дизайн ручки. Важливі такі характеристики, як:

  • максимальна площа контакту ручки з рукою працівника;
  • мінімум зусиль;
  • менше навантаження на руку.

Важливо, щоб інструментом можна було маневрувати, використовувати його на невеликих площах роботи.

Порівняння брендів: як визначити, яка марка є найкращою

На українському ринку лідирують виробники з Європи, США та Азії. Вони постачають майже 60% потрібної продукції. Серед вітчизняних більш відомими є Фіолент, Патон, Дістар.

Найкращу марку визначають покупці, і це робиться зазвичай через відгуки. Високо цінується якість продукції від компанії SIGMA. Інструменти виготовляються з якісних матеріалів, серед яких сталь марки CrV.

Популярною є продукція класів «Преміум» та «Стандарт».

 FAQ

Які основні критерії якості для ручних інструментів?

Матеріали, з яких ці інструменти виготовлені. Для металевих частин береться сталь з легувальними елементами, для руків’я − міцне дерево.

Чи варто інвестувати в дорожчі брендові інструменти?

Для виготовлення якіснішої продукції компанії впроваджують передові технології та використовують високоякісну сировину. При цьому варто пам’ятати, що, купуючи дорожчу продукцію, ми часто переплачуємо за бренд.

Як часто потрібно замінювати ручні інструменти?

Це залежить від інтенсивності робіт і типу інструменту. Різальний потребує частішої заміни, оскільки швидко затуплюється.

Exit mobile version