Субота, 28 Вересня

Першими, хто впливає на формування особистості, її психічну цілісність та стійкість, є батьки. Для дівчинки дуже важливі стосунки з батьком, емоційна близькість, порозуміння. Якщо він був відстороненим і холодним, це впливає на її подальше життя.

Які ознаки характерні для таких дочок у дорослому віці.

Прагнення до успішності

Жінку, яку виховував холодний батько, видно відразу. Він не дарував любов, увагу, добре ставлення, не підтримував, не оцінював і не визнавав досягнення, тому що бути відмінницею – це норма, здобуття перших місць, золотих медалей – також. Три червоні дипломи – звичайна справа. У результаті, ставши дорослою, така дівчинка звикла до того, що просто повинна бути кращою у всьому, це її обов’язок.

Жінка стає досягатором, прагне успішності, а якщо щось не виходить — звинувачує себе і вважає невдахою, практично повним нулем, незважаючи на попередні успіхи.

Високий рівень контролю та гіпервідповідальності

Відповідальність – це хороша риса, якщо вона в міру. Але коли жінка все робить «надто», нехтує здоровим сном, власним психологічним комфортом – це вже розлад.

Дівчинка, вихована «холодним» батьком, не може дати собі слабину, бо це недостойно. Вона намагається все завжди контролювати у будь-якому віці і не здатна розслабитись. Не здатна навіть спокійно відпочивати, тому що в її голові завжди живуть думки про те, що вона має незавершені справи.

Критичність по відношенню до себе

За рахунок цієї якості жінка намагається показати батькові, а, точніше, вже його проекціям-чоловікам, що вона молодець, заслуговує на схвалення та увагу. В основі лежить підсвідоме переконання, що бути просто собою недостатньо, треба проявляти якусь неординарність, незвичайність, яка б приваблювала. У голові скалкою сидить думка, що вона може більше і краще.

Найнеприємніше, що несвідомо жінка, вихована холодним батьком, насправді діє не з метою завоювати увагу, а тому що так звикла, тому що повинна. І в результаті залишається незадоволена собою, оскільки впевнена, що не дотягує до ідеалу, який сидить у її голові.

Почуття провини та роздратування на себе

Такі прояви формуються, тому що жінка не знає істинної любові та власної цінності. Колись у дитинстві батько не дав їй можливості відчути, як це. Вона стикатиметься зі складнощами у встановленні особистих кордонів. Така жінка неусвідомлено вибирає чоловіків із холодним серцем, закритих і зовсім не люблять її, бо психіці це звично, вона знає, як реагувати.

Звичне для нашої свідомості не таке страшне, як незвідане. Тому жінка готова терпіти, прощати, вважаючи, що холодна чоловіча поведінка спровокована, вона сама винна.

Зазвичай аб’юз і приниження будь-якого формату сприймаються природно та нормально. Вигадуються різні історії для виправдання негативних чоловічих вчинків. Жінка живе в рожевих окулярах, впевнена, що має відмінні взаємини з партнером, що він хороший, добрий. А якщо накричав, принизив чи не зустрів з вокзалу — це все можна пояснити втомою, роботою, поганим настроєм чи тим, що вона сама його спровокувала.

Низька самооцінка та невпевненість у собі

У дитинстві «холодний» батько не хвалив, не помічав перемог та досягнень, тому у дорослому віці спостерігається порушення самооцінки та впевненості у собі. Жінка знаходить у собі лише недоліки, не бачить таланти, не визнає здобутків. Вона намагається заслужити любов, страждає у залежних відносинах, але наполегливо продовжує у них перебувати.

Власні бажання завжди на останньому місці

Стрес, вигоряння, напади паніки, подразнений кишечник і головний біль, напруга, сором, почуття провини, досада на себе, гнів, тривога, самознецінення – все це переслідує жінку, яка виховувалась холодним батьком. Себе вона ставить на останнє місце і може поступитися бажаннями, потребами, прагненнями, аби людина поруч була задоволена.

Неприпустимість помилок

У голові сидить стійке переконання, що за помилки треба карати себе. Або терпіти покарання від інших. Ніякі виправдання та пом’якшувальні обставини не приймаються.

Знайшли у себе якусь із ознак? Це не вирок. Спробуйте усвідомити, що ви цінні за фактом свого народження вам не потрібно нікому нічого доводити. Ви ні в чому не винні, можна бути собою, радіти життю, любити і бути щиро коханою, насолоджуватися кожним днем.

Якщо подолати негативні почуття не виходить, зверніться до фахівця, він допоможе відшукати себе справжню.

Exit mobile version