Вівторок, 24 Вересня

Ніжний та апетитний фарш – це основа для приготування різноманітних кулінарних шедеврів. Можна побалувати сім’ю котлетками, пельменями, голубцями та іншими стравами. Але в деяких ситуаціях готові вироби виходять надто жирними. 

Найчастіше такі проблеми виникають, якщо господиня купила свинячий фарш. Як можна його знежирити, щоб трапеза принесла не лише задоволення, а ще й користь організму?

Як підібрати відповідний фарш

Свинячий фарш, що має високий рівень жирності, найбільш затребуваний, але назвати його корисним не можна. Ви можете приготувати його самотужки, а можете придбати вже готову масу. Але у разі великий ризик придбання неякісного фаршу.

Щоб запобігти різноманітним проблемам, поставтеся до вибору продукту відповідально. Серед найважливіших моментів можна назвати такі.

  • Про те, що у фарші багато жиру, говорить велика кількість вкраплень білого кольору. Свинячий продукт повинен мати світло-рожевий відтінок. Якщо йдеться про яловичий фарш, він повинен бути трохи червонуватим.
  • Не соромтеся нюхати продукт. Якщо фарш свіжий, різноманітні запахи відсутні. Відчувається легкий та приємний аромат м’яса.
  • Краще робити вибір на користь охолодженого фаршу, а не замороженого. Уважно розгляньте склад продукції, а також оцініть її запах, щоб унеможливити неприємні сюрпризи надалі.

Завдяки цим простим порадам ви купите дійсно якісний та свіжий фарш. З нього вийде кулінарний шедевр, який підкорить серця ваших близьких людей.

Основні хитрощі, які допоможуть знежирити фарш

Звичайно, вийняти з фаршу жир у домашніх умовах не вдасться. Однак ви можете знежирити м’ясну масу, додавши до неї деякі доступні інгредієнти. Готова страва вийде не тільки смачною, але ще й корисною для вашого організму. Отже, розглянемо основні варіанти, які врятують жирний фарш.

Пісне м’ясо

Додайте до свинини курячий або яловичий фарш, так як це зробить страву не такою жирною і смачнішою. Знежирити масу можна і за допомогою телятини, яловичини, курки, індички і кролятини. 

Також можете комбінувати курячий та індичий фарш, щоб отримати кулінарний шедевр, який порадує своїми смаковими якостями і не позначиться на вашій фігурі.

Овочі

Знежирити фарш можна, використовуючи різні овочі. Додайте їх у м’ясну масу, щоб вона стала соковитою. 

Раніше на практиці використовувалася тільки картопля, але тепер асортимент варіантів став різноманітнішим. Ви можете знежирити фарш за допомогою капусти, моркви, кабачків, гарбуза.

Обов’язково подрібніть вибраний овоч перед його додаванням до м’ясної маси. Кабачки труть на тертці з великими осередками, капусту дрібно нарізають, цибулю ріжуть кубиками невеликого розміру. Обов’язково відіжміть зайву рідину за допомогою марлі.

Щоб отримати більш однорідну масу, перебивайте овочі в чаші блендера або пропускайте їх через м’ясорубку кілька разів.

Рис або інші крупи

Рис – це чудовий адсорбент. Він вбирає жир і сіль, але додавати його у фарш необхідно правильно. Ось кілька простих і корисних порад:

  • добре промийте рис під проточною водою, позбавтеся тих зерен, які мають низький рівень якості;
  • варіть крупу до готовності, але слідкуйте за тим, щоб вона не розварювалася;
  • відвар зцідіть так, щоб позбутися його повністю.

Фарш з додаванням вареного рису відмінно підходить для приготування найсмачніших тефтелей та голубців. Перемішувати м’ясну масу з гречкою потрібно в тому випадку, коли йдеться про гречаники. Звичайно, крупу необхідно заздалегідь відварити.

Щоб знежирити фарш, можна користуватися манкою або вівсянкою. Таку крупу не відварюють, але важливо, щоб після її додавання фарш постояв щонайменше три години в холодильнику.

Хлібний м’якуш

Чи пам’ятаєте смак тих котлеток, які подавалися в їдальні? Вони ніколи не були жирними, тому що кухарі додавали у фарш заздалегідь розмочений шматочок хліба. Підійде солодка булка, чорний або білий хліб. Але пам’ятайте про деякі важливі правила.

  • Заздалегідь підсушуйте хліб. Також можете користуватися сухариками без усіляких добавок, які можуть бути пшеничними чи житніми.
  • Попередньо замочіть хліб. Можна скористатися як водою, так і молоком. Тримайте у рідині продукт протягом п’ятнадцяти хвилин.
  • Відіжміть хліб перед тим, як викладати його в м’ясну масу. Пам’ятайте про те, що м’якуш повинен бути чистим, так що обов’язково зріжте всі скоринки.

Такий фарш стане основою для приготування биточків та котлет. Користуватися ним з іншою метою не варто. Не потрібно додавати занадто багато хліба у фарш, оскільки м’ясо втратить свій тонкий та приємний смак.

Як ви бачите, занадто жирний фарш дуже легко врятувати. Ви отримаєте ідеальний кулінарний шедевр, який неодмінно сподобається членам вашої родини!

Exit mobile version