Вівторок, 1 Жовтня

Церемонія чаювання настільки поширилася у всьому світі, що люди перестали її сприймати як азіатську традицію. Чай заспокоює, налаштовує на дружню бесіду, допомагає розслабитись.

А ще хороша сировина – це джерело користі. Однак смак напою може не розкриватися через банальні помилки у його приготуванні.

Неякісний чай

Щоб повною мірою відчути якісний напій та отримати від нього користь, необхідно купувати крупнолистові сорти чаю. Вони мають велику насиченість в ароматі та смаку, довго розкриваються у гарячій воді.

Крупнолистий чай хорошої якості складається переважно з молодих листочків, що мають високу концентрацію фенольних та дубильних речовин, ефірних олій, фітонцидів. Чай не тільки смачний, а й бадьорий.

Від виду упаковки теж багато що залежить. Коробка з паперу не здатна зберегти його аромат, який вивітриться під час транспортування. Сировина повинна бути розфасована пакетом або фольгованим папером.

Неправильно підібрана вага чаю на разову заварку

Щоб напій дав неповторний смак, потрібно вміти визначати обсяг сировини для разової порції чи чайника. Мінімальний обсяг заварки зробить напій несмачним і бляклим, а більший – занадто терпким і навіть гірким.

Вважається, що в середньому на кухоль у 200 мл необхідно 2 г чаю. Більш детальну інструкцію потрібно читати на упаковці та орієнтуватися за своїми уподобаннями, регулюючи напій.

Висока температура води

Поширена помилка при заварюванні натурального напою – це неправильна температура води.

Помилково вважається, що заварку потрібно заливати окропом. А тим часом крутий окріп може стати перепоною на шляху до розкриття смакових якостей напою.

Більшість сортів чорного чаю потребують температури не вище 90 градусів. Білі та зелені сорти чаю необхідно заварювати 60 градусами, інакше вони втратять запах та корисні речовини у киплячій воді.

Неправильно вивірений час для заварювання

Чорним сортам чаю для розкриття свого смаку потрібно близько 5 хвилин заварювання в чайнику. Зеленим сортам потрібно до 2 хвилин.

Настоювання чаю будь-якого сорту по годині призведе лише до того, що він стане гірким, терпким, а запах надмірно насиченим. Варто засікати час після заварювання чаю, якщо людина хоче насолоджуватися воістину чудовим напоєм.

Скляний посуд

Сучасні прозорі чайники з жаростійкого скла, безумовно, красиво виглядають на кухонному столі. Особливо якщо в них заварений гарний сорт чаю, додані ягоди, трави та фрукти, квіти, що розпускаються від гарячої води. Але їх експерти не вважають ідеальним посудом. Справа в тому, що такий матеріал не тримає тепло потрібний час.

Для процедури потрібно використовувати посуд із глини. Його пориста структура поступово вбере аромати і напій стане набагато багатшим на смак.

Заварювання чаю це церемонія, і про це не можна забувати. А кожна традиція має свої основні правила, якими потрібно витісняти помилки, щоб не псувати смак і запах напою.

Exit mobile version