П’ятниця, 22 Листопада

Єдиної відповіді на питання, в чому полягає щастя, просто не існує. Кожному радість і теплі емоції дарують різні речі: сім’я, успішна кар’єра, творчість, подорожі…

Проте нещасливі люди цілком схожі одна на одну. Найчастіше причина їх проблем у досить типових помилках мислення.

Зверніть увагу: можливо, ці помилки заважають жити і вам.

Успішність не гарантує щастя

Багато людей вірять: якщо вони стануть багатими та забезпеченими, якщо працюватимуть без перепочинку, то стануть найщасливішими.

У сучасному світі ідея «успішного успіху» та гіперпродуктивності стає все більш і більш популярною. Якщо ти не прагнеш щодня стати найкращою версією себе, якщо не намагаєшся щодня заробляти дедалі більше, то з тобою щось не так.

Ні, безперечно, гроші важливі для вашого комфорту. Але сам по собі успіх не дає вам щастя, особливо якщо насправді вам зовсім не хочеться вбиватися на роботі і бути кар’єристом і ви робите так лише через суспільні стереотипи.

Крім того, на тлі відсутності відпочинку можна заробити вигоряння та безліч проблем зі здоров’ям, що точно щасливим нікого не зробить.

Бачу мету — не бачу щастя

Є ще одна проблема, пов’язана із життям у режимі вічного «досягання». Як зазначають психотерапевти, якщо ви звикли міряти щастя лише успіхом, ви навіть не встигаєте насолодитися результатом, коли здійснюєте свої мрії. Досягаючи однієї мети, ви одразу стрибаєте до іншої.

Ви не насолоджуєтесь плодами своєї праці, не отримуєте задоволення від шляху до мрій – ви просто продовжуєте стомлюючий марафон.

“І жили вони довго і щасливо”

Згадайте, як закінчується будь-яка казка, яку ви чули змалку. Герої лише у фіналі історії знаходять справжнє щастя. Ніхто не говорить про те, що життя після хепі-енду продовжується.

Ми виросли з ідеєю, що щастя – це пункт призначення, якого ми досягаємо, а потім тримаємося за нього все життя”,  – говорить психотерапевт Дженні Маенпаа.

Найкраще, звичайно, попереду

Багатьом також шкодить ідея про щастя, як про щось фантастичне та нереальне, про те, що обов’язково чекає на нас у майбутньому, але ніколи не буде під рукою тут і зараз.

Як пояснює психотерапевт Тесс Брігам, жити так простіше. Адже в такому разі не потрібно робити нічого зараз для виконання своїх мрій. Можна завжди думати: «Ось схудну — і тоді стану найщасливішою», «Ось виростуть діти — і зможу нарешті жити собі». А потім вигадувати нові причини, щоб відкласти щастя у далеку скриньку.

У результаті ви самі не помічаєте, як стаєте все більш тривожним та депресивним, пише видання Huffpost.

Exit mobile version